W miesiącu wrześniu wychowawcy z klasami zawierają "kontrakty klasowe". Opisują one pożądane zasady zachowań na lekcjach i w szkole.
KONTRAKTY KLASOWE
WYBORY DO SU
20 września 2017r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali wcześniej bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:
Przewodnicząca: Magdalena Wirkus kl. VII
Zastępca: Aleksandra Dettlaff kl. V
Skarbnik: Kinga Wirkus kl. IV
Opiekun SU- p. Emila Dettlaff
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 15 września odbył się apel z okazji Światowych Dni Sprzątania Świata.
„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Uczniowie poznali genezę i ideę akcji. Obejrzeli scenkę humorystyczną o tematyce ekologicznej pt.”Trzej agenci” w wykonaniu uczennic z klasy VII oraz bajkę ekologiczną „Rady na odpady”
Apel miał na celu ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w uczniach pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w akcji i oczyszczali z odpadów najbliższą okolicę - teren przy jeziorze, na osiedlu.
Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki.Naszej akcji przyświecało motto: „Nie ma śmieci - są surowce"
Wioleta Szlęk
BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE I W DRODZE DO SZKOŁY
Tydzień poświęcony bezpieczeństwu na drodze i w szkole zaowocował licznymi pracami plastycznymi wykonanymi na zajęciach świetlicowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne obowiązujące w szkole.
15.09.2017r p. Manuela Juńczyk
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO ODBYŁO SIĘ 4 WRZEŚNIA 2017R.
NAUKĘ ROZPOCZĘŁO W NAZEJ SZKOLE 153 UCZNIÓW, A W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 23 DZIECI.
WSZYSTKIM UCZNIOM W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
UCZNIOWIE OSIĄGAJĄCY NAJLEPSZE WYNIKI W NAUCE
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
KLASA I
JULIA SIEDLECKA
BARABARA STENCEL
ZOFIA ŚMIAŁKOWSKA
KLASA IIA
JULIA GLINIECKA
ZUZANNA FĄFARA
OLGA CYBULA
SARA HOLK-ŁEBIŃSKA
MIŁOSZ POTOCZNY
ANTONINA WASIELEWSKA
MIKOŁAJ WIERZBOWSKI
MICHAŁ WYDRZYŃSKI
PATRYK GOSZ
KLASA IIB
KRZYSZTOF KASKIEWICZ
PAULA PROKOP
NATALIA DARAŻ
GABRIELA SIWEK
KAROLINA MŁYŃSKA
HANNA KOŚNY
MAKSYMILIAN WRZESIŃSKI
KLASA IIIA
KONRAD BARTELIK
KINGA GRZANKA
ROKSANA MAJEWSKA
ZUZANNA PARTYKA
NATALIA PŁOTKA
AGATA STENCEL
ANNA SZYMIKOWSKA
KINGA WIRKUS
KLASA IIIB
JULIA STEPNOWSKA
KSAWERY KAZIMIERSKI
FABIAN POTRYKUS
LENA CZOCH
JULIA CZAJA
ZUZANNA DUŁAK
KLASA IV
ALEKSANDRA DETTLAFF 5,25
NIKODEM PĄCHALSKI 5,09
KACPER SMERŻA 5,00
MARIUSZ GIERSZEWSKI 4,90
KLASA V
ROKSANA STENCEL 5,36
PATRYCJA STEPNOWSKA 5,23
MAJA DOMAROS 5,19
ANNA WOŹNIAK 5,15
KLASA VI
JULIA MURZYNOWSKA 5,41
MARTYNA GIERSZEWSKA 5,41
MAKSYM MATEŃKA 5,00
LAURA WENTA 4,90
WIKTORIA WITYK 4,90
MAGDALENA WIRKUS 4,80
NAGRODY WÓJTA ZA NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ OTRZYMALI:
MARTYNA GIERSZEWSKA – KL. VI
JULIA MURZYNOWSKA – KL. VI
NAGRODY WÓJTA ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE OTRZYMALI:
FILIP KOTŁOWSKI - KL. VI
DAWID BULCZAK – KL. VI
JAKUB STENCEL – KL. VI
Rajd rowerowy kl. IV
19 czerwca klasa czwarta wybrała się na rajd rowerowy do Załakowa. Celem wycieczki było propagowanie turystyki rowerowej, popularyzacja walorów przyrodniczych oraz obcowanie z naturą.
Po dotarciu do Ośrodka „Na Gwizdówce” czekały na uczestników liczne atrakcje: gra w bilard, ognisko, poczęstunek, gry i zabawy.
Najwięcej emocji wzbudziło u uczniów podziwianie uroków jeziora Świętego. Wielką frajdą było pływanie po jeziorze na rowerkach wodnych.
Pogoda również była wymarzona, wiec i humory dopisywały.
Serdeczne podziękowania dla rodziców za organizację i udział w rajdzie.
Wioleta Szlęk
KONKURS EKOLOGICZNY „NAJLEPSZY EKOLOG”
14 czerwca 2017 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy ekologicznej. Uczniowie klas IV – VI mieli za zadanie napisać test składający się z zadań zamkniętych oraz otwartych. Pytania dotyczyły zagadnień przyrodniczych, a w szczególności ochrony przyrody oraz ekologii. Z zadaniami testowymi zmagało się 19 uczniów.
Najlepszym ekologiem klasy IV została - Katarzyna Lewnau
Klasy V – Anna Woźniak
Klasy VI - Martyna Gierszewska
Nagrody wręczał myśliwy p. Bartek Kobiela.
Gratuluje laureatom konkursu!
Bardzo dziękuję prezesowi oraz członkom Wojskowego Koła Łowieckiego „Żbik” z Siemirowic za ufundowanie nagród.
Wioleta Szlęk
SZKOŁA PRZETRWANIA
PROJEKT „SZKOŁA PRZETRWANIA” został poprzedzony spotkaniem z rodzicami.
W RAMACH w/w PROJEKTU NAWIĄZALIŚMY KONTAKT Z NADLEŚNICTWEM W CEWICACH W CELU POZYSKANIA ŚRODKÓW NA ZAKUP LATAREK, ŚPIWORÓW, KARIMAT ORAZ GADŻETÓW NIEZBĘDNYCH W LESIE.
Fundusze na ten cel otrzymaliśmy. Pan Wiesław Keller został zaproszony na losowanie nagród.
Posłużył nam również swoją wiedzą i dokonał prelekcji nt. zachowania w lesie i ewentualnych niebezpieczeństw i zagrożeń.
Z całego serca dziękujemy Nadleśnictwu w Cewicach za hojne serce i owocną współpracę.
WYCIECZKA KLAS: 2B 3A 3B
15 maja 2017 roku odbyła się wycieczka do Ustki. Uczniowie klas: 2b, 3a i 3b podjęli wyzwanie obejścia ciekawych miejsc w nadmorskim kurorcie. Wyprawa rozpoczęła się od żywej lekcji historii na terenie bunkrów Bluchlera. Dzieci poznały: strategiczne znaczenie portu w Ustce oraz budowę baterii przeciwlotniczej. Przeżyli również symulację nalotu. Z zachodniej na wschodnią stronę miasta przeszliśmy na nowo otwartą kładką w porcie. Wdrapaliśmy się na szczyt latarni morskiej oraz poprosiliśmy ustecką Syrenkę o spełnienie naszych marzeń. Aby nie opaść z sił, zjedliśmy obiad w eleganckiej restauracji, a po krótkim odpoczynku poszliśmy podziwiać minerały z całego świata. Dzielni podróżnicy zasłużyli sobie na pyszny deser i chwilę relaksu na placu zabaw. Brzegiem morza i malowniczymi uliczkami miasta wróciliśmy do autokaru. Udalo nam się przejść około 7 kilomerów. Jesteśmy niezwykle dumne ze swoich uczniów! Dziękujemy za pomoc jak zwykle niezastąpionym rodziocom.
Wychowawczynie
,2’’ siatkarskie
Gminny Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców klas V-VI rozgrywany był w ,,3’’ siatkarskich, a klasy młodsze grały ,,2’’ siatkarskie. Grze towarzyszyły ogromne emocje. Była wielka radość i łzy. Zawodnicy naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Stencel Jakub, Bulczak Dawid, Kotłowski Filip,- I m
Wilma Jan, Młyński Karol, Maszota Szymon, - II m
,,2’’ siatkarskie - Szymikowska Anna, Stencel Agata –II m.
p. Jolanta Węsierska
,,KINDER+ SPORT’
Rozgrywki ,,KINDER+ SPORT’’ w mini siatkówce dziewcząt i chłopców rozgrywane były w soboty i niedziele w halach sportowych na terenie całego województwa. Największą atrakcją dla wszystkich okazała się wspólna siatkarska zabawa oraz możliwość spędzania czasu w aktywny i przyjemny sposób.
p. Jolanta Węsierska
XVII Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki ,,Puchar Bałtyku ’’ w Jastarni
XVII Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki ,,Puchar Bałtyku ’’ w Jastarni - zawody dla najmłodszych siatkarek i siatkarzy. Gra w małych zespołach cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Podczas turnieju panuje wspaniała atmosfera i zacięta rywalizacja. Po skończonym turnieju młodzi siatkarze otrzymali upominki rzeczowe, a zwycięzcy dyplomy, medale i puchary. I m. zajęła ,,3’’siatkarska chłopców- Karol Młyński, Szymon Maszota, Jan Wilma. Gratulacje!!!
Piłka plażowa
Rozegrano kolejny już Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców. Do rozgrywek zgłoszono 8 zespołów dziewcząt i 6 zespołów chłopców z całego powiatu. Chłopcy
z naszej szkoły - Jan Wilma, Jakub Stencel zajęli II miejsce. GRATULUJEMY!
Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkolno-przedszkolny w Siemirowicach, a odpowiedzialna za przeprowadzenie p. Jolanta Węsierska.
Pierwsza pomoc
Uczniów klasy IV odwiedził pan z WOPR A. Buczyński, który przeprowadził pogadankę o pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Następnie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy na ochotnikach.
p. Jolanta Węsierska
Karta rowerowa
Uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem policjantów ruchu drogowego wzięli udział w egzaminach na kartę rowerową. Egzamin odbył się w Komendzie Policji w Lęborku, na terenie profesjonalnie przygotowanego do tego celu miasteczka rowerowego. Uczniowie również aktywnie uczestniczyli w zajęciach pierwszej pomocy prowadzonej przez ratowników medycznych.
Pani Jolanta Węsierska
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na zbiórkę baterii
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na zbiórkę baterii
I miejsce - Paula Prokop kl. II b
II miejsce – Aleksandra Dettlaff kl. IV
III miejsce – Nikola Smerża kl. I
Lena Czoch kl. III b
IV miejsce - Bartosz Sikora kl. II b
V miejsce – Dawid Bulczak kl. V
wyróżnienia: Błażej Budzisz, Katarzyna Kaskiewicz, Wiktor Kobiela,
Zofia Śmiałkowska, Nikodem Okrój, Krzysztof Kaskiewicz,
Natalia Płotka, Kinga Wirkus, Fabian Potrykus,
Piotr Nieszporski, Dorian Kazimierski
Serdecznie dziękuje wszystkim za udział w konkursie.
Gratuluje zwycięzcom!!!
Wioleta Szlęk
SPOTKANIE KLAS IV-VI Z MYŚLIWYM
Dnia 27 kwietnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole myśliwego z Wojskowego Koła Łowieckiego „Żbik” z Siemirowic p. Adama Gajkowskiego. Uczniowie nauczyli się rozpoznawania części ciała dzika w gwarze łowieckiej.
Oglądali poroże jelenia. Nauczyli się nazw elementów opisujących wieniec jelenia byka. Dowiedzieli się , że nie lada umiejętnością jest wabienie zwierząt. Trzeba dużo wiedzieć o zwierzętach np. to, że lisa przywabi pisk myszy lub kniazienie, czyli odgłosy wydawane przez zająca. Pan Adam zaprezentował uczniom metody wabienia lisa i odgłosy dzika.
Uczniowie zobaczyli tropy zwierząt: borsuka, lisa, dzika, sarny, zająca odciśnięte na piasku. Usłyszeli wiele ciekawych i zaskakujących zdarzeń jakie miały miejsce podczas polowań.
Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie!!!
Wioleta Szlęk
PIERWSZA POMOC
Uczniowie kl. V podczas lekcji przyrody poznali zasady udzielania pierwszej pomocy. Po zaznajomieniu się z instruktarzem zostali podzieleni na grupy i każda z nich udzielała pomocy „poszkodowanemu” koledze, koleżance. Uczniowie nauczyli się jak postępować podczas krwotoku z nosa, złamania kończyny górnej i dolnej, porażenia prądem, wychłodzenia, odmrożenia .
Wioleta Szlęk
Kółko ekologiczne
Kółko ekologiczne
Na zajęciach koła uczniowie poznają budowę prostego mikroskopu cyfrowego i zasady mikroskopowania. Prowadzą obserwacje mikroskopowe trwałych preparatów, a także świeżych samodzielnie wykonanych. Poznają zasady przygotowania preparatów mikroskopowych.
Mikroskopowanie jest dla uczniów niezwykle lubianym i fascynującym sposobem prowadzenia obserwacji.
Wioleta Szlęk
Archiwum Aktualności