• WARSZTATY Z JĘZYKA REGIONALNEGO KASZUBSKIEGO

• 17 marca dzieci uczące się języka kaszubskiego uczestniczyły w warsztatach Wielkanocnych- własnoręcznie wykonały przepiękne palmy. Dla wszystkich uczestników przygotowany był również słodki poczęstunek. Po zakończonych zajęciach uczniowie klasy III i IV świetnie się bawili i nockę spędzili w szkole.

• ZAJĘCIA W KLASIE PIERWSZEJ

• Ostrożności nigdy za wiele.

Jesteśmy mądrzy, czujni i ostrożni.

W tym tygodniu rozmawialiśmy z wychowawczynią o naszym bezpieczeństwie. Umiemy zrobić żółwika w przypadku ataku psa. Poznaliśmy właściwe i niewłaściwe zachowania w kontaktach z osobami znanymi tylko z widzenia lub nieznajomymi. Obejrzeliśmy film „Obcy”, wspólnie ustaliliśmy listę pytań, na które dzieci nigdy nie powinny odpowiadać nieznajomym. Poznaliśmy numery alarmowe, pod które można dzwonić w razie wypadku lub innego przykrego zdarzenia. Wiemy już w jaki sposób należy prowadzić rozmowę telefoniczną, gdy wzywa się pomoc. W nauce pomagał nam przyjaciel Kazio, bohater filmu edukacyjnego „Kazio i Numery Alarmowe dla Dzieci” - Kamlotki.

Uczniowie I klasy

• Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej już za nami. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu pożarnictwa. Kornelia Wenta zajęła III miejsce w kategorii klas I - IV i będzie reprezentowała naszą szkołę na eliminacjach powiatowych. Najmłodszym uczestniczkom zabrakło troszeczkę szczęścia ale IV miejsce dla Hani Białous i VI dla Leny Piotrowskiej to bardzo dużo osiągniecieNaszym starszym kolegom trochę zabrakło szczęścia. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Na powitanie wiosny wszyscy uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli z Marzanną ulicami osiedla.

W tym dniu uczniowie wzięli również udział w konkursie pt. Dzień bez plecaka, ale z książkami, a podczas przerw wybrani uczniowie klas starszych malowali chętnym dzieciom buzie.

Pierwszy dzień wiosny w klasie I.

W klasie I było dziś "zielono" i wesoło. Poznaliśmy polskie zwyczaje związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny czyli marzannę i gaik. Wzięliśmy udział w kolorowym korowodzie ulicami Siemirowic. Od jutra gramy w zielone.

• POZYTYWNIE ZAKODOWANI

• Zakodowane dni tygodnia. Praca z ozobotami to świetna okazja do rozwijania kompetencji matematyczno- informatycznej. Klasa 2a świetnie poradziła sobie z tym zadaniem.

• Zdrowie przede wszystkim

• Klasa 2a przez ostatnie dwa tygodnie zgłębiała wiedzę na temat prawidłowego dbania o swoje zdrowie. Uczniowie poznali piramidę zdrowia, potrafią wymienić witaminy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Chętnie komponują zdrowe drugie śniadanie

• KONCERT

• 19 marca obchodzimy Dzień Jedności Kaszubów, a już dziś cała społeczność naszej szkoły miała okazję wysłuchać i wspólnie się pobawić na koncercie Pana Leszka Boliboka przy akompaniamencie Pana Rafała Rompca.

• 8.03.2023r.

Dzień Kobiet w klasie I

Dziękujemy naszym Kolegom za życzenia i cudowne (imienne) poduszki.

• 3.03.2023r.

• Dziś w naszej szkole zagościł Janusz Chomontek, 19-krotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz podbijania piłek, posłuchać jak ważne jest dążenie do spełniania własnych marzeń poprzez wytrwałą pracę oraz jak istotny jest ruch w naszym codziennym życiu.

• Ogólnopolski Bieg „Wilczym Tropem”

• Drugi rok z kolei uczniowie z naszej szkoły uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych biorąc udział w Ogólnopolskim Biegu „Wilczym Tropem”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom