Nawigacja

 • KONKURS BIBLIJNY

  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 rozpoczął się X Konkurs Biblijny Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu zatytułowany „Być uczniem Jezusa w Świetle Ewangelii wg św. Mateusza”. Współorganizatorami konkursu są Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Pelplińskiej, Collegium Marianum w Pelplinie oraz Parafia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach.

     Celem konkursu jest m.in. rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów w zakresie Pisma Świętego z uwzględnieniem tematyki braterstwa.

     Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły dwie uczennice: Maja Domaros oraz Anna Woźniak, obie z klasy VII. Etap szkolny konkursu miał miejsce 6 grudnia br. Niestety, żadna z dziewczyn nie zakwalifikowała się do etapu rejonowego, niemniej jednak dziękuję za podjęty trud nauki i chęć zgłębienia wiedzy  z zakresu Pisma Świętego.

   

   

                                                                                p. Mirella Formela-Leik

 • MIKOŁAJ W IVB

  6 GRUDNIA W KLASIE IVB

   

   

      Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny     w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siemirowicach gości już od pierwszych dni grudnia.

      Zgodnie z tradycją 6 grudnia przybył do naszej szkoły Mikołaj z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie.

       W tym dniu uczniowie klasy IVB obdarowali siebie nawzajem świątecznymi upominkami. Było dużo radości    i uśmiechów.

       To szczególny czas, nie tylko ze względu na prezenty, ale przede wszystkim za niepowtarzalną atmosferę życzliwości i radości.

   

   

                                                                                           Wychowawca

 • MIKOŁAJKI 2018
  06.12.2018

  Już od samego rana dzieci z klas 0 - III niecierpliwe nadsłuchiwały dźwięków dzwonka św. Mikołaja. Ale najpierw niespodzianka..... Po wspólnych tańcach w sali gimnastycznej uczniowie zostali zaproszenie do mikołajkowego kina. Było jak w prawdziwym kinie: bilety, kasjer, wielki ekran, popcorn, ciekawy film. A potem mimo braku białego puchu przybył św. Mikołaj z prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. 

  Po odwiedzinach Miołaja w klasach młodszych, drugi Mikołaj  wyruszył w odwiedziny do klas starszych. Tam również dzieciom wręczał prezenty. Do pomocy w roli śnieżynki ruszyła p. Jolanta Węsierska. 

  Dziękujemy Mikołajom i wszystkim, którzy w tym dniu sprawili radość dzieciom.

 • SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ
  05.12.2018

  Dzieci z kl. V-VIII wzięły udział w szkoleniu podstawaowym z zakresu udzielania pierwszej pomocy pt. "Nauka pomocy dla dzieci z Gminy Cewice"

 • DORIAN

  Wyrożniona praca ucznia Doriana Kazimierskiego w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Dla Niepodległej..."

   

  Gratulujemy

                                                                                               p.  Emila Detlafff

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA DLA KL. IV-VIII
  29.11.2018

  Wrózby i dyskoteka andrzejkowa przy DJ-u.

 • Andrzejki u pierwszaków
  30.11.2018

  Andrzejki u pierwszaków

   

  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy a jednocześnie pozwalają poznać tradycje i obrzędy ludowe. Największą atrakcją było lanie wosku i odczytywanie znaczenia figur. Dzieci bawiły się doskonale!

 • MALI OGRODNICY  Z KLASY PIERWSZEJ
  28.11.2018

  MALI OGRODNICY  Z KLASY PIERWSZEJ

  Jesień – za oknem szaruga i spowity we mgle szary krajobraz. A w naszej klasie zielono i wesoło. Podczas edukacji przyrodniczej  dzieci dowiedziały się, jak wyglądają i nazywają się popularne rośliny doniczkowe hodowane w domu. Rozpoznawały kwiaty rosnące w klasie. Wspólnie ustaliły na czym polega troska i opieka nad roślinami. Potem była najciekawsza część zajęć, czyli ustalenie zasad opieki nad  własnymi  roślinkami. Mali ogrodnicy byli bardzo przejęci, z troską obchodzili się z delikatnymi roślinami doniczkowymi. Teraz trzeba będzie o nie dbać, aby na długo stały się prawdziwą ozdobą klasy.

 • ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW PLASTYCZNYCH- szkolnego i gminnego- Niepodległa...
  27.11.2018

   

  Uczniowie klas I – III mieli podwójną okazję wykazać się umiejętnościami plastycznymi. Wszystko to za sprawą dwóch konkursów ogłoszonych z okazji 100 lat niepodległości.

  • Gminny Konkurs Plastyczny ,,Mój Orzeł Biały”
  • Szkolny Konkurs Plastyczny ,,A w moim domu…”

  23 listopada dwaj uczniowie naszej szkoły Oskar Myszkowski i Michał Cemerys uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu  ,,Mój Orzeł Biały”, które odbyło się z Zespole Szkół w Cewicach.

  W imieniu koleżanek i kolegów odebrali nagrody i dyplomy. Prace naszych uczniów zostały zauważone i wysoko ocenione:

  II miejsce -  Oliwia Stencel z kl. I

  III miejsce -  Hania Wenta z kl. I

  Ponadto wyróżnione otrzymali:

  Michał Cemerys

  Marcelina Cylka

  Oskar Myszkowski

  Wiktoria Maras 

  27 listopada w naszej szkole odbył się apel, podczas którego ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom obu konkursów.

  Spośród 34 prac, które napłynęły na konkurs ,,…A w moim domu” komisja konkursowa wyróżniła  cztery, przyznając tytuł laureata następującym uczniom:

  • Hani Wencie kl.I, Marcelinie Cylce kl. I
  • Julii Łukasik kl. II, Karolowi Sienickiemu kl. II          

   Wyróżnienie otrzymali: 

  • Kacper Czoch kl. I oraz Kuba Iwiński kl. II
 • DZIEŃ MISIA W KLASACH MŁODSZYCH
  26.11.2018

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy jak każdego roku ze swoim ulubionym pluszakiem.

  Dzieci z oddziału przedszkolnego i grupa Smerfów ten dzień rozpoczęły od spotkania w KW. Tam wspólnie wysłuchały ciekawostek przygotowanych przez p. Ewę Skórzybut, pobawiły się i wspólnie zostawiając grupę Smerfów w przedszkolu przybyli do szkoły. Tu dzieci przyniosły misie małe, duże, brązowe, różowe... A każdy był piękny i wyjątkowy. Zabawę rozpoczeliśmy od przywitania dzieci - z ich przyjaciółmi- misiami. Były misiowe piosenki, parada misiów i wspólne tańce.Dzieci poznały historię misia, którą przedstawiła p. Ewa Skórzybót. Wszyscy mogli również zrobić sobie fotagrafię z dużym misiem, w postać którego wcieliła się p. Elżbieta Nieszporska. Atrakcją było poznanie róznych rodzajów miodu przez ich smakowanie. W trakcie przerw między zajęciami uczniowie słuchali   opowiadania i wiersze z różnych pozycji książkowych czytanych w bibliotece przez p. Brbarę Weta.

 • SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM W KL. I
  21.11.2018

  Pierwszaki poznają zawód pszczelarza

  W środę 21 listopada gościliśmy pana L. G. , którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, że postanowił dzielić się swoja pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze opowiadał o życiu pszczół, ich pracy i znaczeniu w przyrodzie. Dzieci dowiedziały się , czym żywią się pszczoły, jak spędzają zimę i jak powstaje miód.  Mogły obejrzeć, to co kryje wnętrze ula. Poznały strój i urządzenia jakimi posługuje się pszczelarz. Spotkanie zakończyło się degustacją pyłku pszczelego.

 • ZAJĘCIA W KLASIE PIERWSZEJ

  Ciekawym podsumowaniem tygodnia zajęć o zdrowym odżywaniu był teatrzyk warzywny. Dzieci wcieliły się w role animatorów kukiełek. Same były autorami dialogów. 

 • ZAJĘCIA W KLASIE TRZECIEJ
  15.11.2018

  Podróże z Bratkiem

  W czwartek, 15 listopada, uczniowie klasy III odbyli wirtualną wycieczkę do Azji. Razem z przyjacielem Bratkiem poszerzyli swoją wiedzę na temat fauny, flory, krajobrazu, zabytków i architektury, państw i stolic Azji. Dzieci pracowały też z tekstem, posługiwały się mapą, korzystały z różnych źródeł informacji. Przez cały dzień towarzyszyła im azjatycka muzyka. Na zajęciach z edukacji przyrodniczej uczniowie poznali  etapy uprawy ryżu, a na technice przygotowali sałatki owocowe i  z ryżem. Degustację potraw poprzedziła nauka posługiwania się pałeczkami. Nie obyło się też bez rozmowy na temat tolerancji wobec osób innej narodowości, tradycji kulturowej itp.

   

 • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
  09.11.2018

  W piątek 9 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siemirowicach odbyły się uroczystości z okazji Święta Odzyskania  Niepodległości. Ze względu na 100 rocznicę miały one szczególny charakter. Apel rozpoczął się krótkim występem uczniów z kl. II. Punktualnie o godz. 11.11 wszyscy uczniowie szkoły, pracownicy, rodzice oraz zaproszeni goście odśpiewali trzy zwrotki hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”- ta podniosła i wzruszająca chwila była równocześnie przejściem do II części akademii- przygotowanej przez starszych uczniów. Na pięknie udekorowanej scenie z mroku wyłoniły się trzy wiedźmy- zaborcy Polski, które rozszarpały Polskę w rytm poruszających dźwięków piosenki  „Orszaki-dworaki” przepięknie zaśpiewanej przez panią Lucynę Wodzyską. Nie zabrakło także wielkich postaci w historii Polski- Józef Piłsudski spacerujący po cmentarzysku obsypanym jesiennymi liśćmi, a w tle wiersz A. Słomińskiego „Toast” w niejednym sercu spowodował wzruszenie, a w oku łzę.  Spektakl przeplatany był patriotycznymi piosenkami wykonanymi przez szkolny chór uczniów z kl. V oraz wierszami. Szczególnie wzruszająca okazała się piosenka Jacka Wójcickiego brawurowo zaśpiewana przez uczennicę klasy czwartej oraz „Mury” w wykonaniu duetu z klasy ósmej. Całość wspaniałej uroczystości dopełnił polonez przepięknie zatańczony przez wszystkich twórców apelu.

  Publiczność nie kryła wzruszenia. A owacje na stojąco były dowodem dużego uznania i podziwu dla „małych artystów” z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Siemirowicach.

  Akademię uświetniła także obecność wielu gości m.in. obecnego Wójta Gminy Cewice- p. J. Bańki, Sołtysa p. Zbigniewa Krefty oraz przedstawicieli Jednostek Wojskowych w Siemirowicach, kierownika KW- p. Andrzeja Długiego.

  Celem uroczystości było nie tylko uświetnienie 100-letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości i pielęgnowanie tradycji, ale przede wszystkim wzbogacanie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku do historii oraz uświadomienie młodym Polakom, że sprawy narodu są sprawą nas wszystkich.

   

                                                                                                p.   Małgorzata Perzan

 • GMINNY KONKURS MAŁYCH FORM SCENICZNYCH -A W MOIM DOMU...
  08.11.2018

  VI edycja Gminnego Konkursu Form Scenicznych „A w moim domu…”

  Zespół Szkolno Przedszkolny w Siemirowicach wraz z Klubem Wojskowym w Siemirowicach już po raz szósty zorganizował gminny konkurs „A w moim domu…”. Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne.  Podczas eliminacji  spośród prawie 30 uczniów komisja wybrała siedmioro, którzy  reprezentowali  szkołę 8 listopada w konkursie gminnym. Oprócz „małych artystów” z naszej szkoły byli także uczniowie z Przerytego, Maszewa, Popowa i Bukowiny. W tym roku konkurs miał szczególny charakter ze względu na  Setną Rocznicę Odzyskania Przez Polskę Niepodległości- co widać też było w doborze utworów- wszystkie dotyczyły Polski i  miały  patriotyczny wydźwięk.

   Komisja wysłuchała wierszy, fragmentów prozy oraz piosenek na temat szeroko pojętego słowa „dom” aż 27 wykonawców. Nasi uczniowie wyśpiewali i wyrecytowali zaszczytne miejsca:

  I kategoria wiekowa:

  Zosia Śmiałkowska- klasa III-  tytuł laureata

  Aleksander Rybarczyk- klasa III- wyróżnienie

  II kategoria wiekowa:

  Laura Maszota- klasa IV b- tytuł laureata ze statuetką

  Cyprian Wodzyński- klasa V a- tytuł laureata

  Magdalena Wirkus- klasa VIII- wyróżnienie

  Julia Murzynowska i Filip Kotłowski- klasa VIII- wyróżnienie

  Laureaci oraz osoby wyróżnione oprócz dyplomów i  nagród rzeczowych zostali zaproszeni do udziału w Koncercie Niepodległościowym 11 listopada, w Klubie Wojskowym w Siemirowicach.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie szkoły.

 • BIBLIOTEKA
  06.11.2018

  Zakup książek do biblioteki w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". 

 • SZKOLNY KONKURS "A w moim domu..."
  06.11.2018

  Szkolny Konkurs Plastyczny ...A w moim domu adresowany był do wszystkich uczniów klas. I -III.  Miał na celu wzbudzenie w dzieciach uczuć patriotycznych i dumy narodowej. Na konkurs wpłynęły 34 prace.

  Komisja konkursowa przyznała tytuł laureata następującym uczniom:

  • Hania Wenta kl.I, Marcelina Cylka kl. I
  • Julia Łukasik kl. II, Karol Sienicki kl. II          

   Wyróżnienie otrzymali: 

  • Kacper Czoch kl. I oraz Kuba Iwiński kl. II
 • 05.11.2018

  Moduł Doradztwo zawodowe został zmodyfikowany

 • TARGI EDUKACYJNE
  05.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TARGI EDUKACYJNE.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach
  ul. Szkolna 15
  84-313 Siemirowice
 • 0-59 86 11-433

Galeria zdjęć