Nawigacja

 • Z doradcą zawodowym odkrywamy mocne strony i kształtujemy kreatywność.

  Dnia 07 maja 2018 r.  młodzież klasy  VII  spotkała się na zajęciach z doradztwa zawodowego z doradcą zawodowym Panią Bożeną Murawską, która pełni również funkcję konsultanta powiatowego ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego w lęborskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, dotyczących samopoznania, a dokładnie aspektu mocnych i słabych stron człowieka. Choć jest oczywiste, że każdy z nas ma mocne strony, najważniejsze z perspektywy planowania kariery jest myślenie o mocnych stronach, ponieważ to one decydują o sukcesie zawodowym. Dlatego też ważne jest, aby młody człowiek miał wiedzę o swoich atutach i mógł je świadomie wykorzystywać.

  Siódmoklasiści  mieli okazję poznać swoje umiejętności, poznać siebie i swoje mocne strony, jak również swoich kolegów. Wykonali ćwiczenie, zadaniem uczestników było wpisanie jednej mocnej strony właściciela kartki, uczniowie zapoznali się z mocnymi stronami wypisanymi przez kolegów,  prezentując je na forum klasy. Jakie było zaskoczenie i zdziwienie po przeczytaniu wpisów.

  Młodzież zapoznała się z pojęciami kompetencje, kompetencje kluczowe, kompetencje społeczne, zwane miękkimi, sami stworzyli zasady dobrej współpracy w grupie, aby osiągnąć sukces. Ustalili, że współpraca w zespole jest jedną z ważnych składowych kompetencji kluczowych i niezbędną umiejętnością cenioną przez pracodawców.

  Uczniowie, którzy jeszcze nie posiadają wyspecjalizowanych zainteresowań uzyskali wskazówki, że mogą skorzystać z indywidualnego doradztwa zawodowego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku, tam też można zrobić dokładne badana u doradcy zawodowego- Bożeny Murawskiej , a następnie jak wykorzystać swoje zainteresowania w kontekście przyszłej pracy zawodowej.

  Na koniec młodzież zapoznała się z zasadami panującymi na rynku pracy, wskazała listę umiejętności poszukiwanych na rynku pracy. Wszyscy  podziękowali za atrakcyjne i dydaktyczne zajęcia.

 • Dnia 24 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas VII naszej szkoły z powiatowym konsultantem ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego panią Bożeną Murawską, pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku.

  Ponadto w spotkaniu wzięli udział – Dyrekcja szkoły, wychowawca klasy oraz szkolny doradca zawodowy.

  Prezentacja przedstawiona rodzicom zatytułowana „Doradztwo zawodowego dla rodziców” dotyczyła wpływu różnych grup społecznych, w tym rodziców, na decyzje uczniów co do wyboru szkoły, zawodu. Ponadto Pani Murawska przedstawiła oferty lęborskich szkół na rok szkolny 2018/2019.

   

   

                                                                  Mirella Formela-Leik

 •           

   

   

     Trzeba być dobrym     jak chleb…”                                                                                                                         

   

   

  NADANIE IMIENIA SZKOLNEMU KOŁU CARITAS

  ŚW. BRATA ALBERTA

   

   

   

      Wraz z dniem 17 czerwca 2018  r. nasze Szkolne Koło Caritas zyskało patrona – św. Brata Alberta Chmielowskiego, który od tej pory będzie czuwać nad nami i naszymi działaniami. Uroczystości związane z tym wydarzeniem oraz wręczenie Aktu nadania Patrona miały miejsce podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, którą odprawił ks. Proboszcz Tomasz Osmałek. Podczas kazania można było usłyszeć znane i jakże piękne słowa św. Brata Alberta:

   

  „Trzeba być dobrym jak chleb,

  który dla wszystkich leży na stole,

  z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i

  nakarmić się jeśli jest głodny”.

   

       Doniosły charakter uroczystości nadały również zaangażowanie członków SKC w oprawę Mszy świętej oraz piękny śpiew parafialnej scholii.

       Po części oficjalnej powyższe wydarzenie zostało upamiętnione wspólną fotografią członków SKC wraz z Księdzem Proboszczem.

   

        Przypomnijmy, w naszej szkole Koło Caritas zostało powołane w 2017 r. dzięki przychylności Dyrektora Szkoły mgr inż. Zenona Iszczuka i proboszcza parafii pw. Św. Ignacego Loyoli w Siemirowicach ks. Tomasza Osmałek, który został wyznaczony na asystenta kościelnego Koła ( Statut Caritas Diecezji Pelplińskiej, rozdz. VIII, &25, pkt 3).

  W sprawach organizacyjno-wychowawczych opiekę nad Kołem sprawuje p. Mirella Formela-Leik (Regulamin SKC, rozdz. I, & 4).

         Patron Szkolnego Koła Caritas - Św. Brat Albert to polski zakonnik, założyciel Zgromadzenia Braci Albertynów, którego życie obfitowało w czyny miłości w stosunku do biednych, nędzarzy, opuszczonych, bezdomnych.

   

   

          Lista członków Szkolnego Koła Caritas w roku szkolnym 2017/2018:


   

  Klasa V:
  Aleksandra Dettlaff, Mariusz Gierszewski, Kacper Smerża.


  Klasa VI:

  Nadia Badzińska, Agnieszka Dąbek, Maja Domaros, Dorian Kazimierski, Zuzanna Kotłowska, Szymon Maszota, Karol Młyński, Natalia Sołtysiak, Patrycja Stepnowska, Oliwia Wałdoch, Anna Woźniak.

   

  Klasa VII:

  Martyna Gierszewska, Zuzanna Kowalska, Dorota Pstrąg, Julia Weiss, Laura Wenta, Magdalena Wirkus, Wiktoria Wityk.

   

  Dziękuję wszystkim młodym wolontariuszom za otwartość serca, chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i włączenie się, z takim wielkim oddaniem, we wszystkie akcje wolontariatu, które były podejmowane w naszej szkole w tym roku szkolnym.

   

   

   

                                                                                         Opiekun Koła

                                                                                         Mirella Formela-Leik


   

 • Dzień Rodzinny można spędzić na wiele sposobów. Klasa III B zaczęła świętowanie wycieczką do Gdyni, na którą pojechały dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Na początku odwiedziliśmy Centrum Nauki Experyment, gdzie odkrywaliśmy supermoce w Akademii Superbohaterów. Następnie udaliśmy się na Skwer Kościuszki na krótki spacer wzdłuż bulwaru oraz pyszny deser. Dzień zakończyliśmy na przyplażowym placu zabaw, gdzie wytraciliśmy resztki sił. Dzień zaliczamy do udanych, był pełen ciepła i spokoju.

 • 15.06.2018

  15 czerwca 2018r. gościliśmy w Szkole kwartet akordeonowy, w skład którego wchodzą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Lęborku. Kierownikiem zespołu, a zarazem nauczycielem młodych artystów jest pan Marcin Warduliński. Uczniowie zaprezentowali przepiękną ucztę muzyczną dla naszych dusz. Wykonali utwory solowe ,w  duetach oraz grę zespołową. Ta ostatnia wywarła na naszych uczniach najwięcej pozytywnych emocji, przedszkolacy próbowali tańczyć, a starsi kołysali się w rytmie melodii. Pomiędzy utworami, Pan Marcin w interesujący sposób opowiadał o technikach gry, możliwościach jakie daje akordeon. Myślę, że była to niezwykła lekcja muzyki, nie tylko dla uczniów, ale też i dla nas – nauczycieli.

                                                                                                            Agnieszka Keller

 • 15 czerwca 2018 r. uczniowie klas II i III a odwiedzili Gdańsk. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w manufakturze cukierków CIUCIU. Następnie dzieci przespacerowały z przewodnikiem starówkę gdańską szlakiem prastarych legend. Podziwiały wspaniałe widoki z wieży Kościoła Mariackiego. Dużym przeżyciem okazał się rejs repliką zabytkowego galeonu. Uczniowie popłynęli na Westerplatte, gdzie zobaczyli Pomnik Obrońców Wybrzeża. 

 • Podczas apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody za konkursy m.in. organizowane w szkole.

 • 08.06.2018

  Dnia 8 czerwca odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie do nieustannego rozwijania czytelnictwa. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę.

  Czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.

 • 08.06.2018

  Duży czyta małemu

  We wtorek 12 czerwca uczniowie zerówki odwiedzili trzecioklasistów, aby wysłuchać pięknego czytania. Uczniowie klasy III a  przeczytali młodszym kolegom i koleżankom baśń o ,,Czerwonym Kapturku”. Maluchy słuchały z dużym zainteresowaniem. Za kilka lat to oni właśnie wcielą się w DUŻEGO i poczytają maluchom.

 • 08.06.2018

  W piątkowe popołudnie 8 czerwca uczniowie klas pierwszych spotkali się na terenie ogródków działkowych, by wraz z rodzicami urządzić wspólne ognisko. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała integracyjnym zabawom przy muzyce oraz zabawom ruchowym z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników i również aktywnie włączyli się w przebieg spotkania. Dziękujemy za pomoc w organizacji i wspólnie spędzony czas!

  Ewelina Zdziebko

 • 07.06.2018

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami w naszej szkole odbyła się seria pogadanek na temat spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Uczniowie zostali pouczeni przez funkcjonariusza Policji jak uważnie przechodzić przez jezdnię i jak zachować się w różnych sytuacjach. Przedstawiciel WOPR-u przypomniał jak należy zachowywać się nad wodą, by zabawy były bezpieczne.

 • Zajecia w świetlicy szkolnej smiley

 • 08.06.2018

  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,  jaką sobie ludzkość wymyśliła”

  Wisława Szymborska

             

  Dnia 8 czerwca 2018 roku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” – 2018 r. organizowanej już po raz trzeci przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

  Celem akcji jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo, integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa, promocja bibliotek oraz podkreślanie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej, pobicie ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób.

              Punktualnie 0 10.00, w amfiteatrze nad jeziorem, zaczęło się ciche czytanie książek. Czytały przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, Pan Wójt, Panowie Żołnierze, mieszkańcy Siemirowic, zaproszeni goście.  Po kilkunastu minutach czytania wszyscy uczestniczyli jeszcze w niezwykłej, zbiorowej recytacji wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”, którą poprowadziły panie Elżbieta Nieszporska i Ewa Skórzybót z Klubu Wojskowego.

  Mamy nadzieję, że czytanie książek stanie się modne i będzie się kojarzyć wyłącznie pozytywnie – jako relaks, czas wolny, rozrywka.           

  Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu akcji, wspólne czytanie i do zobaczenia za rok.                              

  1. Jeka,  J. Kaczmarek
 • 06.06.2018

  W dniu 6 czerwca 2018 roku mieliśmy okazję oglądać niezwykłego czteronogiego gościa- Lusię.  To dziesięcioletni seter irlandzki, który po traumatycznych przejściach trafił do schroniska dla zwierząt w Małoszycach. Słuchaliśmy smutnych losów tej niebywale dzielnej i ufnej suki, która odnalazła już prawdziwy dom i kochających ją opiekunów.

  Lusia wraz ze swoją panią przyjechały do nas z podziękowaniami za okazaną pomoc i wsparcie dla schroniska  w Małoszycach.

  Akcję zbiórki dla czworonogów prowadziła pani Wioleta Szlęk. Przez kilka zimnych tygodni zbieraliśmy żywność, koce, i zabawki dla podopiecznych schroniska.

  Ogromne podziękowania dla opiekuna akcji pani Szlęk, zaangażowanych rodziców oraz dzieci o wielkich czułych i wrażliwych serduszkach.

 • 01.06.2018

  1 czerwca każdego roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest to dzień szczególny i wyjątkowy, dlatego też postanowiliśmy sprawić prezent naszym uczniom i zabraliśmy ich w KOSMICZNĄ PODRÓŻ. Każda z grup otrzymała 3 galaktyczne zadania. Po pierwsze uczniowie zamienili się w ufoludki, pod drugie zbudowali wspaniałe rakiety kosmiczne i  wysłali swoje wychowawczynie astronautki w kosmos, a po trzecie odbyli astronomiczną lekcję w planetarium. Na koniec dnia wszyscy uzupełnili siły kosmicznym poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Jak zawsze wspaniale się bawiliśmy, a dzieci zgodnie stwierdziły, że tak mogłoby być codziennie.

 • 25.05.2018

  SPOTKANIE Z PISARZEM

  W piątek 25 maja uczniowie klas II, III a i III b mieli szansę przenieść się w świat dziecięcych przygód, przyjaźni i radości za pośrednictwem wyjątkowej literatury dla dzieci i młodzieży. W tym dniu zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnioną szkołę w Przerytem na spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem, autorem powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży.

  Na początku spotkania pisarz w dowcipny sposób opowiadał o przebiegu swojej kariery zawodowej. Zaprosił też niektóre dzieci na rozmowę o książkach przy wyimaginowanej herbatce. Opowiadał żywo i barwnie o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając jednak zakończenia przygód.

  Dziękujemy p. Gabrieli Fąfarze za zaproszenie na spotkanie. Wierzymy, że wizyta zapadnie długo w pamięci dzieci i zachęci je do czytania.

                                                                           J. Czechowicz – Kaczmarek, A. Jeka, M. Reszkowska, B. Weta

   

 • 24.05.2018

  24 maja 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego były na wycieczce w Jednostce Wojskowej w Siemirowicach. Zaczęliśmy ją od złożenia kwiatów na pomniku poległych lotników, a następnie oglądaliśmy pokaz gaszenia ognia przez strażaków. Każdy z uczestników wycieczki został delikatnie „polany” wodą z armatki i mógł przymierzyć hełm strażacki. Następnie dzieci siedziały za sterami prawdziwego samolotu wojskowego. Obejrzały różne rodzaje spadochronów i tratwy rachunkowe oraz miejsce w którym się je przechowuje. Wycieczkę zakończyliśmy piknikiem na tratwie. Bardzo zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach
  ul. Szkolna 15
  84-313 Siemirowice
 • 0-59 86 11-433

Galeria zdjęć