• TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

     • 7. - 11. CZERWCA TO TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W NASZEJ SZKOLE.W ZWIĄZKU Z TYM KAŻDEGO DNIA UCZNIOWIE BĘDĄ SPOTYKALI SIĘ Z CIEKAWYMI LUDŹMI, PRZYGOTOWYWALI BANERY REKLAMUJĄCE KLASOWE AKCJE, REALIZOWALI OSTATNIE ZADANIA W RAMACH PROJEKTU SZACUNek.

       

      RAMOWY PLAN TYGODNIA PROFILKATYKI:

      7 czerwca:BEZPIECZNIE, UCZCIWIE, CIEKAWIE czyli spotkanie z policjantem

      8 czerwca#BudujemyHospicjum - kiermasz babeczek - cena za babeczkę: minimum 2 zł  #TwojaKrewMojeŻycie - dlaczego oddawanie krwi jest tak ważne?

      9 czerwca: Magiczna moc drzew - spotkanie z leśniczym (klasy 1-3) 

      Co może zgubić nastolatka? - warsztaty profilaktyczne z Leszkiem Dowgiałło (klasy 4-8)

      10 czerwcaMagiczna moc drzew - spotkanie z leśniczym (klasy 4-5) 

      Bezpiecznie, kreatywnie i pozytywnie korzystam z internetu - konferencja Digital Youth Forum (klasy 6 - 8)

      11 czerwca: Ogień - woda - czyli spotkanie ze Strażą Pożarną i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem RatunkowymSmaczna niespodzianka :)   PODSUMOWANIE PROJEKTU SZACUNek

     • Dzień Dziecka w klasie III

     •  

      1 czerwca trzecioklasiści spędzili na sportowo. Odbyły się klasowe gry i zabawy na przystania nad jeziorem….potem poczęstunek w szkole- pizza, lody, wspaniałe muffiny upieczone przez mamę Michała.

      Moc emocji dostarczyła uczniom klasy trzeciej wycieczka do Sea Park w Sarbsku, zorganizowana 2 czerwca. Dzieci wzięły udział w pokazach uchatek kalifornijskich i fok bałtyckich. Obejrzały ,,wrak na  wspak”, poznały ptaki strefy przybrzeżnej Morza Bałtyckiego, spacerowały po parku makiet zwierząt morskich. Z wypiekami na twarzy obejrzały film 5D ,,Żółwik”. A na koniec wspaniała zabawa w parku zręcznościowym i basenie z kulkami.

     • DZIEŃ DZIECKA

     • Dzień Dziecka klasa VIIB spędziła na sportowo. Odbył się mecz klasowy w siatkówkę i w piłkę nożną oraz w badmintona. Były też  akrobacje sportowe. Po sportowych wyczynach nadszedł  czas na regenerację i odpoczynek. Oczywiście nie zabrakło też czegoś na ząb – pizza i lody na zakończenie.

     • DZIEŃ ZIEMI

     • „Przywróć naszą Ziemię” –

      to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi.

      W tym dniu praktycznie wszyscy przypominamy sobie o tym jak ważne jest dbanie o środowisko i wspólne dobro jakim jest klimat.

      Uczniowie klasy drugiej mimo pandemii, w tzw. realu wzięli udział w rodzinnym sprzątaniu najbliższego otoczenia. Podjęli również wyzwanie „Weź 5” i zadbali o siemirowicki las. Przy okazji spaceru czy wycieczki zabierali z lasu śmieci.

      Każdego dnia każdy z nas – małymi gestami, działaniami i postawą – może sprawić, że nasza planeta Ziemia nie ucierpi jeszcze bardziej.

      Przypominamy przy tej okazji 12 kroków, które możesz podjąć już teraz aby chronić nasze środowisko:

      1. Dzień bez samochodu – przynajmniej raz w tygodniu zostaw auto w garażu. Kiedy możesz korzystaj z roweru, komunikacji miejskiej albo idź pieszo.
      2. Segreguj śmieci. Pamiętaj, że tylko dziewięć proc. plastiku podlega recyklingowi, więc na zakupach staraj się wybierać produkty w szkle, puszkach albo papierowych opakowaniach.
      3. Kupuj do własnego pojemnika. W wielu sklepach możesz bez problemu zapakować wędlinę czy sery do swoich pudełek, a produkty sypkie kupić na wagę. W wielu miastach znajdziesz sklepy, które sprzedają produkty, które możesz zapakować do swoich pojemników.
      4. Idź na zakupy z własną torbą. Czy wiesz, że Polacy wykorzystują dziennie ponad 10 milionów plastikowych reklamówek? Każda z nich rozkłada się ponad 400 lat, a średnio korzystamy z niej około kilku minut. Zamiast pakować owoce i warzywa do osobnych foliówek, noś przy sobie wielorazowe woreczki (możesz je uszyć).
      5. Kupuj świadomie. Przemysł odzieżowy to największy truciciel naszej planety, dlatego warto przyjrzeć się zawartości swojej szafy i dobrze zastanowić przed zakupem kolejnego taniego T-shirta z sieciówki.
      6. Naprawiaj zamiast wyrzucać. Staraj się używać, to co już masz, a jeśli coś wymaga naprawy, skorzystaj z pomocy fachowców.
      7. Zastąp chemiczne środki własnoręcznie przygotowanymi produktami. Wystarczy ocet, soda oczyszczona i cytryna.
      8. Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia. Na zakupy idź z gotową listą i zaplanuj posiłki na cały tydzień. Naucz się gotować z resztek.
      9. Kupuj produkty od lokalnych dostawców i jedz sezonowo.
      10. Ogranicz spożycie mięsa. Według Światowej Organizacji Zdrowia Polacy jedzą dwa razy więcej mięsa niż zalecają dietetycy.
      11. Pij wodę z kranu. Plastikowe butelki zamień na wielorazowe. Pamiętaj, że w cenie półlitrowej butelki masz jakieś 360 litrów kranówki!
      12. Szukaj wielorazowych zamienników. Np. plastikowe szczoteczki do zębów zamień na te wykonane z bambusa. Nie kupuj kawy w jednorazowym kubku, miej przy sobie własny (wiele kawiarni daje rabat za kawę do własnego kubka). Nie korzystaj z jednorazowych sztućców i słomek, kupuj papier toaletowy z recyklingu, zrezygnuj z papierowych ręczników.

       

                                                                                      Uczniowie klasy II

     • Konkurs

     • Drodzy Uczniowie

       Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

      Wszystkie informacje dotyczące  konkursu znajdziecie pod adresem https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji 

      Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy  atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

      Prace należy składać czekamy do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.

      Ministerstwo Sprawiedliwości zachęca również do polubienia fanpage’a MEDIACJA na facebook’u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikuje galerię z pracami uczestników.

     • Gminny konkurs Moja pocztówka z Polski rozstrzygnięty

     •  

      Tytułu laureata w konkursie otrzymała Juliana Studzińska uczennica kl. 7b

       

      Wyróżnienia otrzymali:

      Julia Siedlecka kl. 5,

      Fabian Potrykuskl. 7b,

      Paweł Kwidzyński kl.6a,

      Krzysztof Kwidzyński kl. 6a,

      Oliwier Puzdrowski kl.7b.

      Dziękujemy za udział i gratulujemy!

     • Wielkanoc

     •  

      życzy                        

                       Dyrektor  Zenon Iszczuk  

      Kwiecień 2021

     • "Mój przyjaciel Necio"- rozstrzygniecie konkursu

     •              Kochani!W konkursie "Mój przyjaciel Necio" wzięło udział 49 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemirowicach. Konkurs został zrealizowany w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.Bardzo ciężko było wybrać laureata konkursu oraz prace wyróżnione, ponieważ wszystkie były wspaniałe i wyjątkowe. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłów!

      Ostatecznie postanowiono wyróżnić:

      Wiktora Oklińskiego z kl. 2

      Kornelię i Roberta Wenta kl. 2 i gr. Smerfy

      Kaludię Prokop gr. "0"

      Patryka Grzankę gr. Smerfy

      Agatę Wesołowską gr. "0"

      Hanię Białous gr. Smerfy

      LAUREATEM zostaje: Cezary Balcerak z gr. "0"!

      Na wszystkich uczestników konkursu czekają pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki.Nagrody należy odebrać we wtorek 30 marca w godz. 13:00 - 15:00 w budynku szkoły - będę na was czekać :)

      Pamiętajcie o zastosowaniu się do obostrzeń: zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk oraz dystans 1.5 metra.

      Bardzo dziękuję za tak wielki odzew na konkurs.

      Malwina Reszkowska- pedagog szkolny

      Tak odbieraliśmy nagrody

     • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

     • 21 marca od 2005 roku obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym roku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi bliskimi dołączyli do akcji #SkarpetkoweWyzwanie mającej na celu promowanie wiedzy na temat Trisomi 21 oraz wyrażenie solidarności z osobami chorującymi na to schorzenie od urodzenia. Zadanie było proste - ubranie dwóch różnokolorowych skarpetek, sfotografowanie ich oraz wrzucenie zdjęcia np. na profil w mediach społecznościowych z dopiskiem #SkarpetkoweWyzwanie. Nam udało się zebrać 21 zdjęć, na których doliczyć się można 45 par skarpetek nie do pary. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję i zachęcam zapamiętania tej daty: 21 jak 21 para, marzec - 3 miesiąc jak 3 chromosomy.

     • DZIEŃ KOBIET W 7B

     • Mimo pandemii i sytuacji w jakiej się znaleźliśmy chłopcy z klasy VIIB nie zapomnieli o swoich kobietkach:) w Dniu 8 Marca. W tym dniu odwiedzili wszystkie dziewczyny z klasy składając im życzenia oraz  skromne upominki  były   nawet kwiaty dostarczone przez pocztę kwiatową (do wychowawcy). Większość dziewczyn  również i wychowawca była bardzo zaskoczona pomysłem chłopaków co widać na zdjęciach. Bardzo Wam chłopcy DZIĘKUJEMY!!  
      Dziękujemy również rodzicom, bo wiemy że bardzo pomogli w tym przedsięwzięciu.

     • DYKTANDA NA WESOŁO - POGROMCY BYKÓW

     • Dnia 2 marca 20121 roku w szkole  odbyło się podsumowanie 10 edycji

       DYKTANDA NA WESOŁO - POGROMCY BYKÓW

      Organizatorem konkursu była p. Ewa Skórzybót -bibliotekarka Biblioteki Klubu 44 BLotM

      W konkursie uczestniczyli uczniowie klasy drugiej i trzeciej.

       

      Komisja konkursowa  w składzie:

      p. Ewa skórzybót- st. Bibliotekarz Klubu 44 BLotM -przewodnicząca

      p. Elżbieta Nieszporska – st. Instruktor Klubu 44 BLotM

      przyznały:

      Tytuł Mistrza Ortografii- Nikoli  Wałdoch z kl.3

       

      tytuł laureata otrzymali:

      Agata Wasielewska z kl.2

      Kamil Krefta z kl.3

      Wiktor Kobiela z kl.3

      Michał Cemerys z kl.3

      Kacper Kaszkowiak z kl.2

       

      Wyróżnienia otrzymali:

      Kornelia Wenta z kl.2

      Alicja Wenta z kl.2

      Zuzanna Blaszczyk z kl. 3

      Hanna Wenta z kl.3

       

       

       

     • NIE WIDAĆ MNIE ALE U MNIE WSZYSKO OK - kl.7b

     •            Właśnie mija kolejny miesiąc  edukacji zdalnej. Lekcje są lepiej prowadzone przez nauczycieli, bo nauczyciele odrabiają lekcje i ciągle szkołą się w metodach edukacji zdalnej, poznają zasoby Internetu, tworzą własne materiały multimedialne, aby lekcje były jak najciekawsze dla ucznia. Uczniowie też w większości przestawili się na inny sposób uczenia się, mniej lub bardziej przygotowali swój kącik do nauki, inaczej organizują sobie przerwy. Poza tym, widać też uporządkowanie i systematyczność zajęć, bo wszystkie lekcje  odbywają się na jednej określonej platformie. Niestety... nawet najlepsze i najnowsze technologie nie zastąpią nam bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. To relacje są najważniejsze. Wyłączona kamera powoduje, że nie wiemy, co słychać u drugiej osoby, czy wszystko u niej w porządku, jakie jest jej/jego samopoczucie, czy daje radę, czy potrzebuje pomocy.Dlatego  klasa VII B na godzinie wychowawczej przyłączyła się   do akcji społecznej pod hasłem  NIE WIDAĆ MNIE ALE U MNIE WSZYSKO OK. - uczniowie na swojej dłoni narysowali swoje emocje, aby pokazać, co u nich słychać, jak się czują.  Z przesłanych przez uczniów zdjęć zrobiliśmy wspólny plakat naszych emocji. Zachęcamy innych do przyłączenia się do tej akcji. Klasa VIIB wraz z wychowawcą.

     • konkurs plastyczny  „Moja pocztówka z Polski”.

     •    Klub Wojskowy w Siemirowicach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym  „Moja pocztówka z Polski”.

       

      Do udziału serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat  z gminy Cewice.

       

      Regulamin konkursu:

      Konkurs jest realizowany w następujących kategoriach:

      a) praca plastyczna: rysunek, malarstwo, grafika, collage ( format A4 lub A3)

      Uczestnicy wykonują prace plastyczne w dowolnej technice, nie przekraczając formatu A3.
      Każda praca zgłoszona na konkurs powinna być opisana na odwrocie

      ( imię i nazwisko, wiek autora, nazwa i adres placówki, szkoły, nr telefonu lub e-mail, nazwisko i imię opiekuna)

       

      Prace zostaną ocenione wg następujących kryteriów:

      a) kreatywność w przedstawieniu tematu;

      b) zastosowana technika.

       

      Prace konkursowe należy nadsyłać do 31 marca 2021  roku na adres:
      Klub Wojskowy 84-313  Siemirowice Osiedle na Skarpie 23 lub dostarczyć osobiście pod wskazany adres klubu.
       

      Wyniki konkursu oraz wystawa pokonkursowa zostaną opublikowane na stronie klubu  https://www.facebook.com/klubsiemirowice44blm/

       

      Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub pocztą elektroniczną o sposobie odbioru nagród.

      Szczegółowych informacji udzielamy pod nr  telefonu: 261 252 418,  261 252 419 Postanowienia końcowe:

      Nagrodzone i wyróżnione prace stają się własnością organizatora, organizator zastrzega sobie prawo publikowania i reprodukowania prac bez zgody autora.

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     • W ramach akcji  Dzień Bezpiecznego Internetu  klasa VIIB wraz z wychowawcą uczestniczyła w 4 godzinnej konferencji Asy Internetu na temat bezpieczeństwa w sieci. Konferencja odbyła się online  11 lutego.Asy Internetu to ogólnopolski, bezpłatny, program edukacyjny dla szkół podstawowych. Bierze w nim udział już 1000 nauczycieli i nauczycielek, którzy do przygody z Asami Internetu zaprosili blisko 70 tys. uczniów i uczennic. W Asach uczymy o mądrej i odpowiedzialnej obecności w sieci w oparciu o wartości takie jak: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga.