„Nasza nadzieja w Betlejem”
Zapraszamy do udziału w konkursie rodzinnym na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.
Warunkiem udziału jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki Bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej.
Prace konkursowe nie mają ustalonego sposobu wykonania. Przy pracach nad szopką można stosować dowolną technikę i formę, jedynym warunkiem jest uwzględnienie wyraźnych elementów tradycji Bożego Narodzenia. Natomiast konstrukcja szopki powinna być stabilna. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by się nie przesuwały.
Prace proszę dostarczyć do 7 grudnia 2017 r. do szkoły.
W tylnej części pracy proszę umieścić metryczkę zawierającą: imiona, nazwiska autorów oraz klasę i nazwę szkoły do której uczęszcza uczestnik konkursu i kontakt telefoniczny do opiekuna (rodzica) oraz informację, czy szopka jest przeznaczona na cel charytatywny.
Szczegółowy regulamin konkursu w załączeniu.
„Nasza nadzieja w Betlejem”
REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RODZINNEGO NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
- Organizatorzy
- Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Ignacego Loyoli w Siemirowicach;
- Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich w Siemirowicach;
- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem.
2. Adresaci konkursu
- Dzieci i młodzież obu szkół oraz ich rodziny.
3. Cele konkursu
- Propagowanie pięknej tradycji szopkarstwa polskiego i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia;
- Zachowanie tradycji budowania Szopek Bożonarodzeniowych;
- Rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych;
- Ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa lokalnego wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Świąt Bożego Narodzenia;
- Popularyzacja twórczości utalentowanych dzieci i dorosłych z naszego regionu.
4. Tematyka
- Wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki Bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej.
5. Technika
- Prace konkursowe nie mają ustalonego sposobu wykonania. Przy pracach nad szopką można stosować dowolną technikę i formę, jedynym warunkiem jest uwzględnienie wyraźnych elementów tradycji Bożego Narodzenia. Natomiast konstrukcja szopki powinna być stabilna. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by się nie przesuwały.
6. Terminarz
- 07.11.2017 r. – 06.12.2017 r. przygotowanie szopek bożonarodzeniowych przez dzieci i ich rodziny w domu.
- 07.12.2017 r. – dostarczenie prac ( każdy uczestnik odpowiednio do swojej szkoły ). Decyduje termin fizycznego dostarczenia prac. Należy umieścić na tylnej części pracy metryczkę zawierającą: Imiona, nazwiska autorów oraz klasę i nazwę szkoły do której uczęszcza uczestnik konkursu i kontakt telefoniczny do opiekuna (rodzica) oraz informację, czy szopka jest przeznaczona na cel charytatywny.
- 10.12.2017 r. – 17.12.2017 r. - zamieszczenie zdjęć wszystkich konkursowych szopek na portalu społecznościowym Facebook (profil Parafii) oraz możliwość lajkowania przez chętne osoby. Trzy szopki, które otrzymają najwięcej polubień zajmą adekwatnie pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
- 20.12.2017 r. – ogłoszenie wyników konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom w kościele parafialnym na roratach .
7. Nagrody
- Organizatorzy zapewniają nagrody dla trzech pierwszych miejsc i pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu.
8. Uwagi
- W przypadku konieczności podłączenia szopki do sieci elektrycznej należy zaznaczyć to w zgłoszeniu oraz dołączyć oświadczenie konstruktora lub opiekuna o pełnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo Szopki i instalacji elektrycznej w niej zamontowanej.
- Należy umieścić na tylnej części pracy metryczkę zawierającą:
Imiona, nazwiska autorów oraz klasę i nazwę szkoły do której uczęszcza uczestnik konkursu i kontakt telefoniczny do opiekuna (rodzica) oraz informację, czy szopka jest przeznaczona na cel charytatywny.
- Uczestnicy będą mogli odebrać swoją pracę po zakończeniu konkursu i prezentacji prac po 05.01.2018 r.(w przypadku prac, które nie zostaną przeznaczone na cel charytatywny ). Za prace nie odebrane w tym terminie organizatorzy konkursu nie ponoszą odpowiedzialności.
- Uczestnicy konkursu składając prace wyrażają zgodę na prezentację pracy w Szkołach, w Kościele i na Facebooku.
- Dane osobowe uczestników konkursu będą zbierane i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych.