• Dzień Dyni w kl.7

• Budujemy klasowe relacje. Uczniowie klasy VII wspólnie obchodzili Dzień Dyni. Wykonaliśmy lampiony, a z miąższu powstało pyszne ciasto dyniowe, po którym zostało już tylko wspomnienie.

Po raz kolejny wykorzystaliśmy sprzęt z projektu #Laboratoriaprzyszlosci

• #Szkolapamieta

• Już po raz kolejny uczniowe wraz z nauczycielami przyłączyli się do akcji #Szkolapamieta.

Wspólnie staramy się zachować tradycje i upamiętniać osoby, których z nami już nie ma,a jednocześnie zadbać o groby, pomagając w uprzątnięciu cmentarza.

Dzieci z zerówki skorzystały  z pięknej pogody i poszły na spacer na cmentarz. Pod krzyżem zapaliły znicze dla wszystkich bliskich, których już nie ma wśród nas.

#szkolapamieta

W ramach akcji #SZKOLAPAMIETA uczniowie klasy 8a i b upamiętnili Żołnierzy poległych za ojczyznę. Pokazali , ze pamiętają. Cześć i chwała bohaterom.

• NIECODZIENNA LEKCJA PRZYRODY W KL.2

• W piątek 21 października uczniowie klas II a i II b, uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody. Odwiedził nas pan leśniczy Hubert Keller. Z wielką pasją opowiadał o swojej pracy w lesie oraz o zwyczajach jego mieszkańców. Dopełnieniem spotkania było wysłuchanie sygnałów myśliwskich granych na rogach przez Pana Huberta. Dzieci jak zaczarowane wsłuchiwały się w odgłosy wabików imitujących głosy zwierząt. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchanie ciekawostek i wiadomości poszerzyło wiedzę przyrodniczą drugoklasistów.

• Półfinały wojewódzkie w badmintona

• Półfinały wojewódzkie w badmintona już za nami. Walczyliśmy dzielnie i osiągnęliśmy wspaniały wynik. Chłopcy zajęli II miejsce a dziewczynki IV. Gratulujemy zwycięzcom

• Urodziny Kubusia Puchatka

• 20.10.2022r. dzieci z zerówki wraz z najstarszą grupą przedszkolaków wesoło bawiły się w Klubie Wojskowym w Siemirowicach. Wspólnie świętowały urodziny Kubusia Puchatka. Zabawa była świetna.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dziś Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich pracowników szkoły z okazji DEN  apel wraz ze słodkim poczęstunkiem pod kierunkiem opiekuna Pani Agnieszki Michor. Cała społeczność szkolna mogła pooglądać zdjęcia z miniomych lat. Posłuchać wierszy układanych przez naszych uczniow i wspolnie z koleżanką Laurą pośpiewać. Serdecznie dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy także Za piękne słowa sierowne do nauczycieliza przybycie na naszą uroczystość zaprzyjaźnionych ze szkołą gości z KW w Siemirowicach. .

Dziękujemy również naszej Radzie Rodziców za życzenia oraz słodką niespodziankę.

• ŚLUBOWANIE PIERWSZEJ KLASY

• Zgodnie z wieloletnią tradycją w środę 12 października 2022r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Podczas ceremonii 20 Pierwszoklasistów, w obecności dyrekcji szkoły, rodziców, uczniów klas I-III, przedszkolaków, wychowawców, zaproszonych gości, złożyło ślubowanie. Podczas części artystycznej Pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie. Zdały celująco egzamin, który przeprowadzili leśny duszek (Piotr Wenta) oraz bliźniaki Buba (Laura Maszota) i Kuba (Sebastian Wojda), bohaterowie książki „Bon czy ton: savoir-vivre dla dzieci”. Tekst ślubowania odczytała wychowawczyni, a Pierwszoklasiści z dumą powtarzali słowa przysięgi. Następnie Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na ucznia, a Pani Wicedyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy. Rodzice ofiarowali dzieciom okazjonalne kuferki ze słodyczami. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, dzieci udały się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi i wychowawczynią spędziły miłe chwile.

Składam serdeczne podziękowania Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, którzy włączyli się w organizację tej ważnej dla moich wychowanków uroczystości.

Wychowawczyni klasy I – J. Kaczmarek

• Powiat w badmintona

• Udało się !!! Wygraliśmy powiat w badmintona w kategorii młodszej dziewczyny i chłopcy

Starsze dziewczyny zajęły II miejsce w powiecie.

GRATULACJE!!!!!

• WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO TEATRU

• 11 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Słupska. Odwiedzili Teatr Lalki Tęcza, gdzie obejrzeli spektakl ,,Niezwykłe przygody niezwykłych skarpetek ".

• Dzień Drzewa

• 10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. To okazja do przekazania uczniom wiedzy dotyczącej niezwykłej roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie. W tym dniu, uczniowie klas drugich wzięli udział w sądzeniu drzewek na terenie naszej Szkoły.

• Z życia kl.2a

• „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”- klasa 2a dbając o zdrowie wykonała smaczne i kolorowe sałatki owocowe.

• Gminne zawody sportowe w badmintona

• 6.10.22r

W naszej szkole odbyły się gminne zawody sportowe w badmintona. Nasi uczniowie okazali się lepsi od kolegów i koleżanek z Maszewa. Zajęliśmy I miejsce w kategorii młodszej chłopcy i dziewczynki a w kategorii starszej dziewczyny zajęły I a miejsce a chłopcy II.

Będziemy reprezentować naszą Gminę w powiecie 11 października w Łebie

• kl. IIa - edukacja przyrodnicza

• Jesień to czas zbiorówpodczas lekcji przyrody gościliśmy na działce u Pani Hani, która opowiadała nam w jaki sposób powstał Jej ogródek warzywno- owocowy. Oczywiście nie obyło się bez degustacji malin dziękujemy

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• 30 września dziewczynki z kl.II b nie zapomniały o swoich klasowych kolegach i z okazji Dnia Chłopaka złożyły im życzenia i wręczyły upominki.

W naszej zerówce też obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Była super dyskoteka i bitwa na poduszki.

Dzien Chłopaka w klasie 5.

Dziewczynki złożyły życzenia kolegom, wręczyły własnoręcznie zrobiony dyplom Super Chłopaka. Każdy chłopiec otrzymał jeszcze pięknie zapakowany upominek.