• Ważne wydarzenie dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemirowicach

• Dnia  29 września 2022 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na „Rozbudowę i przebudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemirowicach wraz  z zagospodarowaniem terenu”, na które Gmina Cewice uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

W nowej części szkoły znajdą się sale przeznaczone na potrzeby przedszkola oraz sale lekcyjne i gabinety, które podniosą komfort nauki dzieci już uczęszczających do szkoły podstawowej.  Zostanie również zagospodarowany teren przy szkole.

Realizacja inwestycji potrwa do czerwca 2024 roku.

• WYBORY SU

• 26.09.22r. w naszej szkole była prawdziwa lekcja demokracji, uczniowie wybierali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego.

Po podliczeniu głosów przewodniczącym został Nikodem Brodalski, zastępcą Laura Maszota, a Julia Siedlecka objęła rolę skarbnika.

Młodzieży życzymy powodzenia i wielu wspaniałych pomysłów jak uprzyjemnić pobyt w szkole całej jej społeczności.

• Wizyta harcerzy

• Dnia 26.09.22r. klasę IV na godzinie wychowawczej odwiedzili znamienici goście a mianowicie harcerze z Pierwszej Drużyny Harcerskiej w Przerytem im. Morskiej Jednostki Rakietowej. Nasi goście w telegraficznym skrócie przedstawili nam czym się zajmują i na czym polega rola harcerza zachęcając jednocześnie do wstąpienia w ich szeregi. Były tez wspólne zabawy i pląsy. Bardzo dziękujemy za to ze chcieliście nas odwiedzić. Z harcerskim pozdrowieniem Czu -waj!!!

• Sprzątanie Świata 2022

• W piątek Uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni p. J. Kaczmarek wzięli udział w finale 29. edycji Akcji Sprzątanie świata - Polska 2022 - Wszystkie śmieci są nasze. Celem akcji terenowej było pozbieranie śmieci wokół jeziora. W ten sposób Pierwszaki dołączyły do społeczności, której bliska jest troska o naturę i nasze najbliższe otoczenie.​​​​​​

Jestem z Was dumna.   Wychowawczyni

Sprzątanie Świata - klasa VIII B

Klasa 7 rownież postanowiła uporządkować teren wokół jeziorka. Z wielkim zapałem każdy zbierał śmieci,które trafiły do odpowiednich pojemników.

• Pierwsza wycieczka klasy czwartej

• 15 września klasa IV integrowała się na wycieczce klasowej na Farmie Alexa w Charbrowie. Oprócz wspólnych zabaw typu zbierania ziemniaków na czas, przeciągania liny czy turlania opony wspólnie pokonaliśmy labirynt w kukurydzy oraz karmiliśmy kozy. W naszych wspaniałych zabawach nie przeszkodził nam nawet deszcz bo humory dopisywały każdemu. Dziękujemy rodzicom za pomoc abyśmy mogli się tak wspaniałe bawić