Pod koniec listopada i na początku grudnia uczniowie kl. Iv-VI mieli okazję obejrzeć wystawę pt. "Fotografia stylizowana" oraz uczestniczyć w sesji zdjęciowej wykonanej przez panią Mirosławę Dawidowską.
ZAJĘCIA Z PLASTYKI W KLUBIE WOJSKOWYM
Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
10 grudnia 2016 r. odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Dom Kultury w Maszewie- filię Gminnego Centrum Kultury w Cewicach przy współpracy z Zrzeszeniem Kaszubsko - Pomorskim Oddział w Cewicach.
W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Cewice. Każdy zespół wykonał trzy kolędy, w tym jedną w języku kaszubskim.
Jury w składzie: przewodniczący Adam Nowak, członkowie: Renata Hopa i Czesław Miotk przyznało III miejsce dla Zespółu Szkolno- Przedszkolnego w Siemirowicach.
Fotografie wykonał Michał Sałata
MIKOŁAJ WŚRÓD MALUCHÓW
Dnia 6 grudnia 2016r. odbyły się Mikołajki.
Tego dnia uczniowie klas 0-III oraz przedszkolacy zostali zaproszeni do Klubu Garnizonowego na przedstawienie teatralne pt; „ Zagubiony Mikołaj”
w wykonaniu grupy teatralnej „Inferno” działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Cewicach. Grupę tworzą uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Cewicach. Wśród uczestników, rozpoznaliśmy również kilku naszych absolwentów przedszkola.
Przedstawienie wprowadziło wszystkich w cudowny, mikołajkowy nastrój. W oczekiwaniu na Mikołaja , ubrani w czerwone czapeczki, tańczyliśmy i bawiliśmy się przy dźwiękach świątecznej muzyki.
Po zabawach przywitaliśmy naszego gościa z Laponii. Mikołaj chętnie przybył na nasze spotkanie i nawet się nie spieszył do innych dzieci, ponieważ miał czas by porozmawiać z każdym uczniem. Była to chwila magiczna i na pewno niezapomniana.
Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy Cię serdecznie za rok!!!
MAMY DOBRE SERCA
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz małych podopiecznych Hospicjum Świętego Wawrzyńca „Bursztynowa Przystań”. Celem była zbiórka artykułów spożywczych (soczków, obiadków), artykułów chemii gospodarczej, artykułów pielęgnacyjnych i opatrunkowych (podkłady, gaziki, pieluchy), własnoręcznie wykonali bombki choinkowe.
Podjęte działania wzbudziły poczucie własnej wartości, uwrażliwiły na potrzeby innych, integrowały uczniów, uczyły empatii, większej wrażliwości na potrzeby innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!
Dnia 6 grudnia klasy IV-VI przekazały osobiście wyżej wymienione dary podczas wizyty w Hospicjum.
LUBIMY CZYTAĆ
Duży czyta małemu
- pod takim hasłem kontynuujemy rozpoczętą w ubiegłym roku szkolnym akcję upowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych poprzez piękne czytanie bajek dla dzieci. Uczniowie klas IIa i IIb pod kierunkiem p. A. Jeki i M. Reszkowskiej wybierają utwory i przygotowują się do pięknego czytania dla młodszych kolegów. Dotychczas spotkali się z kolegami i koleżankami z grupy Smerfów i dziećmi z oddział u przedszkolnego. Przeczytali ,,Przygody Koziołka Matołka. Celem spotkań jest rozbudzanie zainteresowania dzieci literaturą.
Słuchamy i czytamy
23 listopada podczas wieczornego czytania rozstrzygnięto konkurs fotograficznego
,,Moje wakacyjne miejsce do czytania”. Na konkurs wpłynęło 16 prac.
Ze względu na pomysłowość i oryginalność wszystkie prace zostały nagrodzone.
Tytuł laureata otrzymali:
Alicja Dziadosz
Sara Holk- Łebińska
Konrad Bartelik
Julia Gliniecka
Nikodem Okrój
Michał Wydrzyński
Mikołaj Wierzbowski
Fabian Potrykus
Tosia Wasielewska
Szymon Maras
Olga Cybula
Patryk Gosz
Julia i Patrycja Stepnowskie
Paula Prokop
Oliwier Puzdrowski
Mateusz Budzisz
„Pierwsza gwiazdka” – przedstawienie dla dzieci
Pierwszego dnia grudnia uczniowie zerówek i klas 1-3 uczestniczyli
w przedstawieniu teatralnym pt. „Pierwsza gwiazdka” w wykonaniu aktorów teatru Pomarańczowy Cylinder. Prezentowany spektakl znakomicie wprowadził widzów w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Bohaterowie przedstawienia – Wesoły Renifer
i święty Mikołaj, dzięki wielu zabawnym przygodom uczyli, jak ważne
i odpowiedzialne jest wykonywanie powierzonych obowiązków. Ponadto zwrócili uwagę dzieci, iż w życiu istotne jest zaufanie, przyjaźń, tolerancja oraz wybaczanie. Dużym atutem przedstawienia była dobra gra aktorska i wartka akcja. Sztuka zawierała sporo elementów humorystycznych. Uczniowie byli zachwyceni spektaklem i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
TEATR KURTYNA Z KRAKOWA
1 grudnia w naszej szkole gościliśmy TEATR KURTYNA z Krakowa.
Klasy IV-VI oglądały spektakl profilaktyczny pt. O jeden krok za daleko”, natomiast klasy 0-III oraz dzieci z przedszkola przedstawienie pt. „Kajtek szuka przyjaciela”.
Oba spektakle poruszały tematykę budowania pozytywnej samooceny i poczucia własnej wartości w relacjach międzyrówieśniczych.
VII WOJEWÓDZKI KONKURS WIERSZY I FRASZEK EWY WARMOWSKIEJ
2 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Szopie odbył się VII Wojewódzki Konkurs Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Celem konkursu jest popularyzacja kaszubskiej i polskiej twórczości autorki wśród dzieci i młodzieży z terenu województwa pomorskiego.
W konkursie wzięło czworo uczniów naszej szkoły: Patryk Gosz kl. IIa, Magdalena Czaja kl. IIIa, Martyna Gierszewska kl. VI, Magdalena Wirkus kl. VI. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, przepiękne pierniki oraz książkę z autografem autorki.
ANDRZEJKI
Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 22 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie cudownie się bawili. Oczywiście nie zabrakło również wróżb i konkursów przygotowanych przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się powodzeniem. Wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za wspólnie spędzony czas!
SPOTKANIA Z LEŚNIKAMI W KL. I - II i III
Dnia 17 listopada 2016r. klasy III a i IIIb uczestniczyły w spotkaniu z panem Wiesławem Kellerem- myśliwym z Wojskowego Koła Łowieckiego "Żbik " w Siemirowicach. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści związanych z myślistwem. Poznali gwarę myśliwską, nazewnictwo zwierzyny, sygnały myśliwskie, odgłosy zwierząt związane z ich wabieniem. Uczniowie mieli możliwość dotknąć poroża jelenia, szabli dzika. Dowiedzieli się także jak brzmi pozdrowienie wśród myśliwych, czy leśników "Darz bór".
W podziękowaniu uczniowie wykonali wspólnie z gościem piosenkę pt. "Pojedziemy na łów"
DO SERCA PRZYTUL PSA, WEŹ NA KOLANA KOTA...
Uczniowie kl. IV i VI pod kierunkiem n-la przyrody W. Szlęk przygotowali swoim kolegom i koleżankom apel pt. „Do serca przytul psa weź na kolana kota…”
Od najmłodszych lat należy uczyć człowieka obserwować, szanować, rozumieć i kochać zwierzęta. Uczniowie przypomnieli prawa i obowiązki jakie wynikają z posiadania zwierząt. Apel uatrakcyjniły piosenki na temat zwierząt w wykonaniu uczniów.
Po apelu odbyło się spotkanie z inspektorem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z p. A. Buczyńskim, który przypomniał zasady dotyczące odpowiedniego traktowania wszystkich zwierząt.
SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM SZKOŁY- Igorem Skórzybót
W dniu 15.11. 2016 roku do uczniów klasy VI i klasy III a przyszedł na zajęcia absolwent naszej szkoły Igor Skórzybót, który uczestniczy w kursie „Lider globalnej odpowiedzialności”
Zajęcia były zorganizowane z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej, obchodzonego w terminie 14-20 listopada 2016r. Celem zajęć było uświadomienie uczniom i uczennicom, co łączy ich, mieszkańców Polski, z ludźmi żyjącymi w krajach globalnego Południa i podejmowały sensowne decyzje na rzecz bardziej sprawiedliwego świata dla wszystkich.
Dzieci miały okazję zauważyć, że spora część produktów, jakie konsumujemy pochodzi z krajów Globalnego Południa; są wytworem ciężkiej pracy mieszkających tam ludzi, którzy mimo to często głodują.
Dziękujemy Igorowi za chęć przeprowadzenia zajęć i podzielenia się z nami ciekawymi informacjami.
ZDROWO JEMY
Śniadanie Daje Moc
Dnia 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc, wychowawczynie klas I-III zorganizowały śniadanie w swoich klasach. Uczniowie mieli okazję wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieci spróbowały nowe smaki, dowiedziały się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Oczywiście przed przygotowaniem śniadania i jedzeniem wszyscy umyli ręce. Po posiłku wszyscy pomagali w sprzątaniu ze wspólnego stołu. Na zakończenie uczniowie poznali piramidę zdrowego żywienia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, a także rozmawiali o tym, jak ważne jest śniadanie dla zapewnienia energii na cały dzień i co to naprawdę znaczy: dobrze się odżywiać.
GMINNY KONKURS- "A W MOIM DOMU..."
4 listopada 2016 roku w Klubie Wojskowym w Siemirowicach odbyła się czwarta już edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „A w moim domu…”. Jak co roku organizatorem konkursu był Klub Wojskowy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach, a honorowy patronat objął Wójt Gminy Cewice- Jerzy Pernal. Komisja, w składzie której znaleźli się m.in. przedstawiciele Jednostki Wojskowej 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach, Szkoły Muzycznej w Lęborku oraz sekcji artystycznej Klubu Wojskowego w Siemirowicach, wysłuchała i oceniła interpretacje piosenek i wierszy o domu i ojczyźnie prawie 30 dzieci ze szkół naszej gminy.
Laureatami w I kategorii wiekowej zostali:
Cyprian Wodzyński (ZSP w Siemirowicach) i Dominika Maszota, a wyróżnienie otrzymała Julia Stepnowska (ZSP w Siemirowicach) i Aleksandra Szlonszkiewicz.
Laureatami w II kategorii wiekowej zostali: Wiktoria Stencel, Adrian Lewandowski, Agnieszka Leszczyńska i Paweł Cyman a wyróżnienie otrzymał duet Julii Murzynowskiej i Filipa Kotłowskiego (ZSP w Siemirowicach). Komisja zwróciła uwagę na wysoki poziom interpretacji oraz ciekawy dobór repertuaru.
Oprócz dyplomów oraz nagród książkowych i rzeczowych laureaci tegorocznego konkursu zostali zaproszeni do udziału w uroczystej akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości- 11 listopada w Klubie Wojskowym w Siemirowicach i zaprezentowania się przed szerszą publicznością.
WYCIECZKA DO GDYNI-nagroda dla uczestników VI GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O KASZUBACH
WYCIECZKA DO GDYNI-nagroda dla uczestników VI GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O KASZUBACH
7 listopada dzieci ze wszystkich placówek oświatowych Gminy Cewice udały się na wycieczkę do Gdyni. Uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych. Wspólnie wykonały szopkę bożonarodzeniową dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 40. Każdy własnoręcznie przygotował kartkę świąteczną.
Na zakończenie obowiązkowo coś dla ciała-pyszny obiad w restauracji Anker w Gdyni.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI- apel
Dnia 10 listopada 2016 roku odbył się uroczysty apel pt. W drodze do wolności”.
Z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości scenariusz montażu słowno-muzycznego treści historyczne, które przedstawili uczniowie klasy szóstej.
Uczniowie w obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny. Dzieci z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeły i wysłuchały tej szczególnej lekcji historii.
Apel przygotowały: p. M. Kulikowska-Perzan i p. B. Weta
Koncert finałowy!!!
Koncert finałowy!!!
Październik w naszej szkole jest miesiącem muzycznym - co to znaczy?
To znaczy, że w tym czasie muzykujemy, tańczymy na przerwach, malujemy ilustracje do muzyki klasycznej, bierzemy udział w koncertach, a także w konkursach.
W tym roku uczniowie mieli możliwość stworzenia własnego instrumentu „ Zrób instrument z byle czego i zagraj na nim kolego”. Pomysłowość uczniów i zaangażowanie rodziców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Instrumenty powstały z butelek, kapsli, pudełek plastikowych, długopisów i wielu innych rzeczy. Zostały stworzone fujarki, gitary, marakasy, perkusje, grzechotki, talerze, a nawet diabelskie skrzypce.
W konkursie wzięło udział 60 uczniów- BRAWO!!!!
Nagrodą było wystąpienie na scenie i zagranie na własnoręcznie wykonanym instrumencie.
Było to niezwykłe doświadczenie nie tylko dla artystów ale też i dla grona pedagogicznego.
Zapraszam do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.
Etap szkolny Gminnego Konkursu Małych Form Scenicznych ,,A w moim domu"
27 października odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Małych Form Scenicznych ,,A w moim domu". Organizatorem konkursu, który cieszył się dużym zainteresowanie wśród uczniów były p. Małgorzata Kulikowska- Perzan i p. Alicja Jeka.
W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas I - III i 13 uczniów z klas IV - VI.
Jury w składzie:p. Elżbieta Nieszporska i p. Małgorzata Kulikowska - Perzan wyłoniło następujących zwycięzców:
W kategorii klas młodszych:
I miejsce: Cyprian Wodzyński z kl. III a
II miejsce: Patryk Gosz z kl. II a
III miejsce: Julia Stepnowska z kl. III b
Magdalena Czaja z kl. III a
Wyróżnienie otrzymali: Zosia Śmiałkowska z kl. I
Laura Maszota z kl. II b
Krystian Kozdrowski z kl. II b
w kategorii klas IV- VI:
I miejsce: duet: Julia Murzynowska i Filip Kotłowski z kl. VI
II miejsce: Martyna Gierszewska z kl. VI
III miejsce: Roksana Stencel z kl. V
Wyróżnienie otrzymali: Magdalena Wirkus z kl. VI
Dorian Kazimierski z kl. V
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na etapie gminnym.
KUBUŚ PUCHATEK
200 lat niech żyje nam…
W związku z 90 rocznicą urodzin Kubusia Puchatka dzieci poznawały jego przygody. Młodsi uczniowie otrzymywali kolorowanki. Ogłoszono konkurs na kartkę i życzenia urodzinowe.
SPOTKANIE RODZICÓW ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO Z BIBLIOTEKARZEM
24.10. 2016 roku biblioteka szkolna zaprosiła na spotkanie z rodzicami do oddziału przedszkolnego p. Ewę Skórzybót. Bibliotekarka z Klubu Wojskowego zapoznała rodziców z kryteriami doboru książek do głośnego czytania dzieciom.
Archiwum Aktualności