• "Kto czyta książki, żyje podwójnie

• 8.05.2023r.

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji wszyscy odwiedziliśmy szkolną bibliotekę, żeby podziękować naszej Pani, nauczycielce biblioteki. Były uśmiechy i oczywiście tradycyjna laurka. Pani Basiu, Pierwszaki jeszcze raz życzą wszystkiego najlepszego.

• Dzień Ziemi

• Mali ekolodzy z II b w ramach obchodów Dnia Ziemi dzisiaj sprzątali obejście szkoły a w ubiegłym tygodniu sadzili drzewa podczas akcji "Łączą nas drzewa".

• 27.04.2023r.

• Dzisiaj z kolei nasze zawody w piłkę nożną na śniegu Dziewczyny walczyły dzielnie do końca, zabrakło troszeczkę szczęścia żeby stanąć na podium. Ale było super, bo poznaliśmy świetnego wolontariusza z Nigerii

• XXIII Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

• 26.04.2023r.

W strugach deszczu i przy 1 stopniu na termometrze nasi chłopcy dzielnie walczyli w XXIII Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Były to rozgrywki na szczeblu powiatowym. Drużyna zajęła III miejsce w grupie.

Gratulacje.

• " Rodnô Mòwa"

• Dnia 26 kwietnia 2023r. w Cewicach odbył się Gminny konkurs recytatorski " Rodnô Mòwa":

I miejsce zajęła Oliwia Stencel,

III miejsce Kornelia Wenta

Gratulujemy

18 maja Oliwia będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach powiatowych w MDK w Lęborku.

Trzymamy kciuki

• "Łączą nas drzewa"

• W piątek 21 kwietnia 2023r uczniowie klas I-III wzięli czynny udział w akcji sadzenia lasu „Łączą nas drzewa”. Dziękujemy Nadleśnictwu Cewice, że możemy być częścią tak pięknego dzieła.

Po ciężkiej pracy był też czas na poczęstunek.

Uczniowie kl.1

Uczniowie kl.3

Uczniowie kl. 2a

kl.2b

• 21.04.2023r.

• I miejsce w Mistrzostwach Gminy Cewice w piłce nożnej dziewcząt klas IV-VI, co daje awans do rozgrywek powiatowych.

Wielkie gratulacje

• 20.04.2023r.

• Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej - nasza uczennica Kornelia Wenta ucz. kl.4 po dwóch dogrywkach pisemnych dostała się do eliminacji ustnych i zajęła IV miejsce. Gratulacje

• Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

• 18.04.2023r.

Dalszy ciąg rozgrywek w piłkę nożną. Tym razem nasze dziewczynki wywalczyły III miejsce w powiecie w ramach XXIII Turnieju „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Gratulacje

• THE BIG CHALLENGE

• 19 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs z Języka Angielskiego THE BIG CHALLENGE .

Wzięło w nim udział 30 wspaniałych młodych ludzi, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi, świadomego udziału i trzymamy kciuki za wyniki, które będą znane w czerwcu Jesteście wielcy!

• Ogólnopolski Turniej BRD

• Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Turniju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem finału gminnego był Zespół Szkół w Cewicach.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z grupy młodszej: Wiktor Kobiela, Oskar Myszkowski, Wiktoria Maras, Lena Wenta oraz grupy starszej: Aleksander Rybarczyk, Jakub Garski, Julia Siedlecka.

Trzeba było wykazać sie znajomością przepisów ruchu drogowego oraz sprawnością w pokruszaniu się na rowerze.

Grupa starsza zajęła II miejsce, młodsza III miejsce.

• Lekcja w IIb

• Uczniowie II b dzisiaj, tj 17 kwietnia uczyli się programowania z Ozobotami. Mieli okazję, by wykorzystać swoją wiedzę, którą zdobyli podczas ubiegłotygodniowych zajęć w Centrum Nauki Experyment.

• W świecie wyobraźni

• Dnia 17.04 2023r., my uczniowie klas I, IIa i IIb udaliśmy się do teatru. Właściwie to teatr przyszedł do nas. Za pośrednictwem transmisji internetowej obejrzeliśmy na żywo lalkowy spektakl "Plastusiowy pamiętnik" z Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Bardzo nam się podobały przygody, jakie przeżywał mały, uroczy, plastelinowy człowieczek mieszkający w piórniku Tosi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia w iTeatrze.