• TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W SIEMIROWICACH

          • W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemirowicach zaangażowali się w propagowanie postawy szacunku, tolerancji i akceptacji, a wszystko pod szyldem szkolnego projektu profilaktycznego SZACUNek. Każda klasa pod opieką wychowawcy zorganizowała mniejsze lub większe akcje skierowane do środowiska lokalnego. Tym sposobem walczyli o szacunek do ludzi, języka, zwierząt i przyrody, akceptację inności innych czy tolerancję wobec osób czarnoskórych. Najlepiej zorganizowane działania zrealizowała klasa 1 pod opieką mgr Eweliny Zdziebko oraz klasa 4 pod opieką mgr Agnieszki Czerkowskiej, zostały one nagrodzone nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły otrzymali pamiątkowe przypinki ufundowane przez Radę Rodziców ZSP Siemirowice. W ramach podsumowania w szkole zorganizowano Tydzień Profilaktyki, podczas którego uczniowie rozmawiali o bezpieczeństwie z przedstawicielami Policji, Staży Pożarnej i WOPR Siemirowice; nauczyli się korzystać z dobrodziejstw natury dzięki lekcjom z edukatorkami Nadleśnictwa Cewice; wzięli udział w warsztatach profilaktycznych ze wspaniałymi pedagogami: Leszkiem Dowgiałło oraz Karoliną Strzelec, uczestniczyli w konferencji Digital Youth Forum, rozmawiali również o tym jak ważne jest oddawanie krwi. Dołożyli również cegiełkę
            w kwocie 1496 zł 60 gr do budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego poprzez organizację akcji #BabeczkęKupujeszHospicjumBudujesz. Na koniec tygodnia na ogrodzeniu szkoły zawieszono przygotowane przez uczniów banery nawołujące do większej refleksji nad swoim postępowaniem wobec innych. Mamy nadzieję, że nauki płynące z tego roku pozostaną z naszymi uczniami i ich rodzinami na zawsze. Wiemy jednak, że jeszcze wiele pracy przed nami, aby świat był lepszy. Zachęcamy Was do dołączenia do nas i propagowania postawy szacunku.

                                                                                                         Pedagog Malwina Reszkowska

          • Wycieczka do Kiełpina

          • Uczniowie uczacy się języka kaszubskiego spędzili miłe chwile na wycieczce. Wyjazd zorganizował pan Gerard Gawin, nauczyciel języka kaszubskiego. Była przejażdżka konna, kręgle, kiełbaski

          • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

          • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana na początku czerwca przez Fundację “ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” Misją Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego – umysłowego - moralnego dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, promocyjne i lobbingowe.

            W ramach tegorocznych obchodów akcji czytelniczej grupa sześciolatków gościła w swoich skromnych progach absolwentki – uczennice II klasy ZSGŻiA z Lęborka wraz z nauczycielką Panią Pauliną Stencel.

            Uczennice przeczytały dzieciom opowiadanie pt: “ Piękna księżniczka i dzielny królewicz”, następnie dzieci wykonały przepiękne ilustracje do wysłuchanego opowiadania.

            Agnieszka Keller

          • Wycieczka do Runowa kl. 7B

          • 16 czerwca klasa 7b wybrała się na całodniową wycieczkę do Runowa. Chcąc choć  na chwilę oderwać się od telefonów i komputera i przeżyć niesamowitą przygodę na łonie natury. Nauczyliśmy się rozpalać ognisko za pomocą krzesiwa i kory brzozy, musieliśmy zbudować sobie szałas i przejść mostem linowym. Integrowaliśmy się podczas zabaw w terenie oraz w zabawie o zdobywanie flagi. Pogoda i humor nam dopisały. Dziękujemy rodzicom p. Arkadiuszowi Badzińskiemu i p. Jowicie Maszocie  za pomoc w organizacji naszego wyjazdu.

             

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • Pasowanie na czytelnika kl. I odbyło się 7 czerwca 2021r. i było dużym przeżyciem dla pierwszoklasistów. Wszystko zaczęło się od rozmowy, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak należy je szanować. 

            Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelnika. Wszystkie dzieci  zapoznały się z księgozbiorem i  regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po tym wprowadzeniu, skupione i poważne przyrzekały, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

          • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

          • 7. - 11. CZERWCA TO TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W NASZEJ SZKOLE.W ZWIĄZKU Z TYM KAŻDEGO DNIA UCZNIOWIE BĘDĄ SPOTYKALI SIĘ Z CIEKAWYMI LUDŹMI, PRZYGOTOWYWALI BANERY REKLAMUJĄCE KLASOWE AKCJE, REALIZOWALI OSTATNIE ZADANIA W RAMACH PROJEKTU SZACUNek.

             

            RAMOWY PLAN TYGODNIA PROFILKATYKI:

            7 czerwca:BEZPIECZNIE, UCZCIWIE, CIEKAWIE czyli spotkanie z policjantem

            8 czerwca#BudujemyHospicjum - kiermasz babeczek - cena za babeczkę: minimum 2 zł  #TwojaKrewMojeŻycie - dlaczego oddawanie krwi jest tak ważne?

            9 czerwca: Magiczna moc drzew - spotkanie z leśniczym (klasy 1-3) 

            Co może zgubić nastolatka? - warsztaty profilaktyczne z Leszkiem Dowgiałło (klasy 4-8)

            10 czerwcaMagiczna moc drzew - spotkanie z leśniczym (klasy 4-5) 

            Bezpiecznie, kreatywnie i pozytywnie korzystam z internetu - konferencja Digital Youth Forum (klasy 6 - 8)

            11 czerwca: Ogień - woda - czyli spotkanie ze Strażą Pożarną i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem RatunkowymSmaczna niespodzianka :)   PODSUMOWANIE PROJEKTU SZACUNek

          • Dzień Dziecka w klasie I

          • 1 czerwca uczniowie klasy pierwszej obchodzili swoje święto na świeżym powietrzu. Wykorzystując sprzęt sportowy uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych na terenie szkoły. Po wspólnych zabawach odpoczywali na przyniesionych kocykach zajadając się smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Chętni do pomocy opiekunowie przygotowali dla uczniów owoce i poczęstunek w formie grilla. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas J.

          • Dzień Dziecka w klasie III

          •  

            1 czerwca trzecioklasiści spędzili na sportowo. Odbyły się klasowe gry i zabawy na przystania nad jeziorem….potem poczęstunek w szkole- pizza, lody, wspaniałe muffiny upieczone przez mamę Michała.

            Moc emocji dostarczyła uczniom klasy trzeciej wycieczka do Sea Park w Sarbsku, zorganizowana 2 czerwca. Dzieci wzięły udział w pokazach uchatek kalifornijskich i fok bałtyckich. Obejrzały ,,wrak na  wspak”, poznały ptaki strefy przybrzeżnej Morza Bałtyckiego, spacerowały po parku makiet zwierząt morskich. Z wypiekami na twarzy obejrzały film 5D ,,Żółwik”. A na koniec wspaniała zabawa w parku zręcznościowym i basenie z kulkami.

          • DZIEŃ DZIECKA

          • Dzień Dziecka klasa VIIB spędziła na sportowo. Odbył się mecz klasowy w siatkówkę i w piłkę nożną oraz w badmintona. Były też  akrobacje sportowe. Po sportowych wyczynach nadszedł  czas na regenerację i odpoczynek. Oczywiście nie zabrakło też czegoś na ząb – pizza i lody na zakończenie.

          • DZIEŃ ZIEMI

          • „Przywróć naszą Ziemię” –

            to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi.

            W tym dniu praktycznie wszyscy przypominamy sobie o tym jak ważne jest dbanie o środowisko i wspólne dobro jakim jest klimat.

            Uczniowie klasy drugiej mimo pandemii, w tzw. realu wzięli udział w rodzinnym sprzątaniu najbliższego otoczenia. Podjęli również wyzwanie „Weź 5” i zadbali o siemirowicki las. Przy okazji spaceru czy wycieczki zabierali z lasu śmieci.

            Każdego dnia każdy z nas – małymi gestami, działaniami i postawą – może sprawić, że nasza planeta Ziemia nie ucierpi jeszcze bardziej.

            Przypominamy przy tej okazji 12 kroków, które możesz podjąć już teraz aby chronić nasze środowisko:

            1. Dzień bez samochodu – przynajmniej raz w tygodniu zostaw auto w garażu. Kiedy możesz korzystaj z roweru, komunikacji miejskiej albo idź pieszo.
            2. Segreguj śmieci. Pamiętaj, że tylko dziewięć proc. plastiku podlega recyklingowi, więc na zakupach staraj się wybierać produkty w szkle, puszkach albo papierowych opakowaniach.
            3. Kupuj do własnego pojemnika. W wielu sklepach możesz bez problemu zapakować wędlinę czy sery do swoich pudełek, a produkty sypkie kupić na wagę. W wielu miastach znajdziesz sklepy, które sprzedają produkty, które możesz zapakować do swoich pojemników.
            4. Idź na zakupy z własną torbą. Czy wiesz, że Polacy wykorzystują dziennie ponad 10 milionów plastikowych reklamówek? Każda z nich rozkłada się ponad 400 lat, a średnio korzystamy z niej około kilku minut. Zamiast pakować owoce i warzywa do osobnych foliówek, noś przy sobie wielorazowe woreczki (możesz je uszyć).
            5. Kupuj świadomie. Przemysł odzieżowy to największy truciciel naszej planety, dlatego warto przyjrzeć się zawartości swojej szafy i dobrze zastanowić przed zakupem kolejnego taniego T-shirta z sieciówki.
            6. Naprawiaj zamiast wyrzucać. Staraj się używać, to co już masz, a jeśli coś wymaga naprawy, skorzystaj z pomocy fachowców.
            7. Zastąp chemiczne środki własnoręcznie przygotowanymi produktami. Wystarczy ocet, soda oczyszczona i cytryna.
            8. Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia. Na zakupy idź z gotową listą i zaplanuj posiłki na cały tydzień. Naucz się gotować z resztek.
            9. Kupuj produkty od lokalnych dostawców i jedz sezonowo.
            10. Ogranicz spożycie mięsa. Według Światowej Organizacji Zdrowia Polacy jedzą dwa razy więcej mięsa niż zalecają dietetycy.
            11. Pij wodę z kranu. Plastikowe butelki zamień na wielorazowe. Pamiętaj, że w cenie półlitrowej butelki masz jakieś 360 litrów kranówki!
            12. Szukaj wielorazowych zamienników. Np. plastikowe szczoteczki do zębów zamień na te wykonane z bambusa. Nie kupuj kawy w jednorazowym kubku, miej przy sobie własny (wiele kawiarni daje rabat za kawę do własnego kubka). Nie korzystaj z jednorazowych sztućców i słomek, kupuj papier toaletowy z recyklingu, zrezygnuj z papierowych ręczników.

             

                                                                                            Uczniowie klasy II

          • Konkurs

          • Drodzy Uczniowie

             Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

            Wszystkie informacje dotyczące  konkursu znajdziecie pod adresem https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji 

            Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy  atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

            Prace należy składać czekamy do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.

            Ministerstwo Sprawiedliwości zachęca również do polubienia fanpage’a MEDIACJA na facebook’u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikuje galerię z pracami uczestników.

          • Gminny konkurs Moja pocztówka z Polski rozstrzygnięty

          •  

            Tytułu laureata w konkursie otrzymała Juliana Studzińska uczennica kl. 7b

             

            Wyróżnienia otrzymali:

            Julia Siedlecka kl. 5,

            Fabian Potrykuskl. 7b,

            Paweł Kwidzyński kl.6a,

            Krzysztof Kwidzyński kl. 6a,

            Oliwier Puzdrowski kl.7b.

            Dziękujemy za udział i gratulujemy!

          • Wielkanoc

          •  

            życzy                        

                             Dyrektor  Zenon Iszczuk  

            Kwiecień 2021

          • "Mój przyjaciel Necio"- rozstrzygniecie konkursu

          •              Kochani!W konkursie "Mój przyjaciel Necio" wzięło udział 49 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemirowicach. Konkurs został zrealizowany w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.Bardzo ciężko było wybrać laureata konkursu oraz prace wyróżnione, ponieważ wszystkie były wspaniałe i wyjątkowe. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłów!

            Ostatecznie postanowiono wyróżnić:

            Wiktora Oklińskiego z kl. 2

            Kornelię i Roberta Wenta kl. 2 i gr. Smerfy

            Kaludię Prokop gr. "0"

            Patryka Grzankę gr. Smerfy

            Agatę Wesołowską gr. "0"

            Hanię Białous gr. Smerfy

            LAUREATEM zostaje: Cezary Balcerak z gr. "0"!

            Na wszystkich uczestników konkursu czekają pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki.Nagrody należy odebrać we wtorek 30 marca w godz. 13:00 - 15:00 w budynku szkoły - będę na was czekać :)

            Pamiętajcie o zastosowaniu się do obostrzeń: zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk oraz dystans 1.5 metra.

            Bardzo dziękuję za tak wielki odzew na konkurs.

            Malwina Reszkowska- pedagog szkolny

            Tak odbieraliśmy nagrody

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

          • 21 marca od 2005 roku obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym roku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi bliskimi dołączyli do akcji #SkarpetkoweWyzwanie mającej na celu promowanie wiedzy na temat Trisomi 21 oraz wyrażenie solidarności z osobami chorującymi na to schorzenie od urodzenia. Zadanie było proste - ubranie dwóch różnokolorowych skarpetek, sfotografowanie ich oraz wrzucenie zdjęcia np. na profil w mediach społecznościowych z dopiskiem #SkarpetkoweWyzwanie. Nam udało się zebrać 21 zdjęć, na których doliczyć się można 45 par skarpetek nie do pary. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję i zachęcam zapamiętania tej daty: 21 jak 21 para, marzec - 3 miesiąc jak 3 chromosomy.