• Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego

Drodzy Rodzice!

W związku z zawieszeniem zajęć w oddziale przedszkolnym zapraszam dzieci by wspólnie z rodzicami wykonały album pt. Oznaki wiosny. Po powrocie do szkoły, wszystkie prace zostaną omówione i nagrodzone J.

Poniżej zamieszczam propozycje linków, które utrwalą dotychczas przeprowadzony materiał programowy z wychowania przedszkolnego oraz urozmaicą dzieciom spędzenie czasu wolnego w domu. Zapraszam do wspólnej zabawy z dziećmi!

http://pisupisu.pl – zakładka: przedszkole

http://matzoo.pl  - zakładka: zerówka

wychowawczyni Teresa Czaja

• OGŁOSZENIE

• Mając na względzie prewencję z uwagi na zagrożenie związane z koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19,

z dniem 16 marca 2020 r. do odwołania.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemirowicach Zenon Iszczuk

zwraca się z prośbą o kontaktowanie się ze szkołą poprzez pocztę elektroniczną

sekretariat@zspsiemirowice.cewice.pl

lub kontakt telefoniczny 598611433 w godz. 8.00-14.00

• Zajęcia w świetlicy szkolnej

Ziemia jest domem moim i twoimi bardzo o to się niepokoi:

- Czy ją szanują dorośli i dzieci?

- Jak długo Słońce będzie nam świecić?

- Czy o nią dbamy wciąż należycie?

- Jak długo będzie na Ziemi życie?

- Czy ochrona Ziemi to tylko moda? Bo jeśli tak – to wielka szkoda.

- Nie martw się Ziemio – mówią jej dzieci - Słońce cudownie dzisiaj nam świeci. Ptaki fruwają i szemrze woda, a na ochronę ciebie sił nam nie szkoda.

My o ochronie zaś pamiętamy i zniszczyć ciebie nigdy nie damy!!!

By las był zielony, wody nie ubyło i każdego ranka wokół było miło piątek czy niedziela, pamiętajcie dzieci prosi Matka Ziemia -   SEGREGUJCIE ŚMIECI !!!

wychowawczyni Agnieszka Keller

• Z życia świetlicy!!!

Akademia Edu sense, to program, który wprowadza dzieci w naukę kodowania, programowania i robotyki, do zajęć dydaktycznych  niezależnie od ich wieku. Wszyscy uczestnicy z największym zainteresowaniem chłoną nową wiedzę.

Nauka kodowania jest świetną zabawą, która niesie za sobą wymierne efekty. Uczniowie wykonują różnego rodzaju aktywności  okołoprogramistyczne, które świetnie rozwijają logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów oraz umiejętność pracy w grupie.

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Siemirowicach uczniowie  biorą udział  w Ogólnopolskim programie „Uczymy dzieci programować”. Pod okiem nauczyciela chętnie podejmują działania związane z programowaniem, kodowaniem na dywanie czy też  pracą z ozobotami. Metoda ta przynosi uczniom wiele satysfakcji i nieograniczonej  radości.

Uczestniczka Akademii Agnieszki Keller

• środowiskowe eliminacje XXXVII Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

• 5 marca 2020roku w Młodzieżowym Domu Kultury  w Lęborku odbyły się środowiskowe eliminacje XXXVII Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Niezmiernie nam miło poinformować, że uczennica klasy Vb Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemirowicach- Laura Maszota zdobyła II miejsce i tym samym dostała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 27 kwietnia w Ośrodku Teatralnym Rondo w Słupsku. Druga uczennica naszej szkoły Anna Woźniak otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i trzymamy kciuki w kolejnym etapie.

Małgorzata Kulikowska -Perzan

• POGROMCY BYKÓW

• Już 9 raz odbył się gminny konkurs ortograficzny- Pogromcy byków

W klasach młodszych wyróznienie w naszej szkole otrzymali:

Patrycja Niedzielska i Szymon Majewski z klasy trzeciej.

W kategorii klas IV-VI tytuł laureata otzrymała Agata Stenka z kl. Va, a wyróznienie Karolina Młyńska uczennica kl. Vb.

wicedyrektor Elżbieta Wiater

• WITAMINOWE ABECADŁO

•  28.02.20r. Rada Rodziców trzeci raz zorganizowała dla dzieci WITAMINOWE ABECADŁO.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom

wicedyrektor Elżbieta Wiater