• Przedstawienia profilaktyczne

• Pierwszy dzień drugiego półrocza rozpoczęliśmy od udziału w przedstawieniach profilaktycznych. Uczniowie klas 0 -IV obejrzeli spektakl pt.: "Miś niegrzeczniś", a uczniowie klas V - VIII "Super żart". Oba przedstawienia traktowały o profilaktyce zachowań ryzykownych w tym o szkodliwym wpływie alkoholu, papierosów, używek i lekarstw. Poruszono również tematy krytycznej oceny sytuacji czy asertywności. Starsi uczniowie mogli zmierzyć się z negatywnym wpływem absencji na wyniki w nauce, a młodsi empatią i szacunkiem dla słabszych oraz pokory wobec autorytetów.

• WOŚP

• Podczas 28 finału WOŚP Siemirowice grały przez dwa dni. W sobotę był Wielki Bal dla dzieci z terenu gminy Cewice i nie tylko. Maluchy przebrane za bohaterów bajkowych i nie tylko bawiły się, tańczyły, brały udział w konkursach pod czujnym okiem naszej animatorki  pani Agnieszki Keller.

W niedzielę od godz. 15.00 odbywała się główna impreza WOŚP, podczas której można było posłuchać zespołów  FIRE OF NIGHT i RocKlon, oraz Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Jantar RDLP Gdańsk, obejrzeć występy dzieci przedszkolnych i szkolnych. W tym roku miała okazję zaprezentować się również grupa dzieci uczęszczająca na dodatkowe zajęcia                  z j. angielskiego prowadzone przez panią Karolinę Dawidowską.

Na zakończenie jak co roku wystąpił zespół nauczycieli i rodziców, który zaprosił wszystkich do udziału w pokazie mody.

Licznie przybyli goście uczestniczyli w aukcjach. Łącznie uzyskana kwota z  licytacji wyniosła 3275 zł. Najwięcej pieniędzy uzyskano za kosz ufundowany przez  wójta – 400zł., obraz "Etna" -300zł oraz bilety do Teatru Muzycznego również w kwocie 300zł.

Łącznie w tym roku zebraliśmy 13 546,40 zł

Serdecznie dziękujemy za pomoc w uzyskaniu tak pokaźnej sumy wszystkim ludziom dobrej woli, zaangażowanym organizatorom oraz sponsorom.

• Spotkanie profilaktycznie uczniów klas IV-VIII

• "Depresja. Porozmawiajmy o tym".

Depresja jest jedną najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych współczesnego świata. Aż 5% całej populacji zostało zdiagnozowanych, a tylko co drugi z nich jest objęty profesjonalną opieką lekarską. Depresja to choroba, która dotyka także dzieci i młodzież. Spotkanie profilaktyczne miało na celu uświadomienie uczniom naszej szkoły jakie są symptomy choroby i jak ważne jest udzielenie pomocy osobie chorej. Uczniowie poznali wiele przyczyn depresji, jak również wywnioskowali, jakie zachowania zapobiegają oraz zmniejszają ryzyko zachorowania.

• ZAPRASZAMY NA 28 FINAŁ WOŚP

• SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KLUBU  12 STYCZNIA 2020 r.

ZACZYNAMY JUŻ O 15.00

W PROGRAMIE:

Zespół FIRE OF NIGHT

Zespół Trębaczy Myśliwskich Jantar

Występ Awionetek

Pokaz WOPR

Występ uczniów ZSP w Siemirowicach

Zespół z Klubu w Siemirowicach

FASHION  ŁYK– pokaz mody

ORAZ :

KAWA I CIASTO

BIGOS