• Konkurs plastyczny "Magiczna pisanka"

• W klasie Ib w konkursie "Magiczna pisanka"

1 miejsce zdobyła Zuzanna Kiełtyka , oraz zostały wyróżnione dwie pisanki Wiktorii Drywy i Rafała Templera.

Ponadto każdy uczestnik otrzal świąteczne naklejki.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 30 marca w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbył się Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowało 4 młodych przyszłych strażakówGrupa młodsza- Kamil Krefta, grupa starsza - Dominik Lis, Konrad Bartelik i Mateusz Budzisz. Po rozgrywkach ustnych i pisemnych nasz Kamil uzyskał I miejsce w swojej kategorii i będzie reprezentował naszą szkole w eliminacjach powiatowych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• KASZUBSKIE WARSZTATY

• W piątek 25.03 uczniowie klas 0-8 uczestniczyli w warsztatach z języka kaszubskiego. Dzieci wykonywały wielkanocne stroiki.

kl.3-8

• Wycieczka kl.8b

• Klasa 8b tydzień szkolny postanowiła rozpocząć od porządnej lekcji wf w parku trampolin. Wspólne budowanie piramid gimnastycznych to był początek dwugodzinnego pobytu w Yumpcity.

• Wiosenne szaleństwa!

Dzień bez plecaka. Pomysły przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Teraz już wiemy jak się spakować na lekcje, jak w pobliżu brakuje plecaka .

Serdeczne gratulacje dla pomysłodawców.

Szalone fryzury 😃 w kl1b

w oddziale przedszkolnym

w kl.3

Tydzień wiosenny to  nietypowe, bo szalone i kolorowe fryzury. Cała społeczność szkolna wzięła udział w Dniu Szalonych Fryzur.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Wiosna według klasy 1a

Klasa VI wspólnie z wychowawcą piekła przepyszne gofry. Każdy się zaangażował w organizację. A na koniec wszystko pięknie posprzątaliśmy.

Praca w grupie to czysta przyjemność.

Dzieci z naszej zerówki wesołym pochodem powitały pierwszy dzień wiosny

kl.1b

• KONIEC AKCJI...

• Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w zbiórkach, jednocześnie informujemy, że wpłynęło bardzo dużo darów i na dzień dzisiejszy  pracownicy hotelu są w stanie zabezpieczyć  potrzeby  tymczasowych mieszkańców.

W  związku z tym akcję pomocy w naszej szkole na rzecz  hotelu Mistral Sport w Gniewinie  zostaje zakończona.

• DALEJ POMAGAMY UKRAINIE

• Do  hotelu Mistral Sport w Gniewinie każdego dnia docierają matki z dziećmi z ogarniętej wojną Ukrainy. Pracownicy hotelu coraz lepiej poznają potrzeby  tymczasowych mieszkańców.

Dziękują wszystkim darczyńcom za okazane serce, ale i z pewną nieśmiałością zwracają się o dodatkowe wsparcie:

Potrzebne są:

1. Leki - zwłaszcza syropy na kaszel dla dzieci (nowe)

2. Termometry.

3. Buty sportowe, wiosenne dla dzieci i dla kobiet (różne rozmiary).

4. Ubrania wiosenne dla dzieci i dla kobiet (różne rozmiary).

5. Bluzy, polary dla dzieci i dla kobiet (różne rozmiary).

6. Nożyczki do paznokci.

7. Antyperspiranty.

8. Kremy do twarzy, kremy do rąk.

9. Patyczki higieniczne do uszu.

10. Bielizna, skarpetki, majtki dla kobiet (nowe).

11. Pasta do zębów dla dzieci.

12. Maszynki do strzyżenia włosów.

13. W gronie przyjezdnych jest też dziecko z autyzmem - będziemy wdzięczni za wszelkie materiały edukacyjne i rozwojowe dedykowane dzieciom z taką chorobą.

• Zajęcia w kl.2

• W piątek 11.03 uczniowie klasy II własnoręcznie przygotowali wiosenne kanapki, kierując się zasadami zdrowego żywienia.

• WYCIECZKA

• 9.03. 2022r.  dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 były w kinie w Lęborku. na  filmie pt. Potworna rodzinka.

• "Dzień Kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie..."

To właśnie dziś Panie są najważniejsze, zarówno te małe kobietki,jak również te z większym doświadczeniem .

Wszystkim Paniom życzymy w tym dniu, żeby uśmiech z twarzy nigdy nie ginął, problemy same się rozwiązywały, a kolejne dni przynosiły dużo satysfakcji.

Dzieci z oddziału przedszkolnego też wesoło świętowały Dzień Kobiet ​​​​​​​

• DZIĘKUJEMY

• W piątek przekazaliśmy pierwsze dary do bazy w Lęborku.

Bardzo dziękujemy za tak szybki odzew na nasz apel w sprawie zbiórki. Są Państwo niesamowici, dziękujemy za każde okazane serce . I jednocześnie prosimy o więcej. Zbiórka wciąż trwa.

Razem dla Ukrainy

• Lekcja w klasie trzeciej

• Zapusty, ostatki, śledzik. We wtorek uczniowie klasy trzeciej poznawali staropolskie zwyczaje kończące karnawał. Dowiedzieli się o wielkopolskim i kujawskim podkoziołku, kaszubskim i śląskim śledziku, poznali zwyczaj grzebania basa. Nie zabrakło śledzi, ulubionych smakołyków oraz wesołej muzyki.

• Zbiórka telefonów

Po raz kolejny zbieraliśmy stare, używane, niepotrzebne telefony komórkowe. Akcja odbywała się pod hasłem "Oddaj używany telefon komórkowy". Zebraliśmy 50 sztuk. Telefony po naprawie i usunięciu wszelkich danych trafią do krajów w Afryce, Azji i będą jeszcze służyły innym dzieciom. Dziękuję wszystkim uczestnikom zbiórki za zaangażowanie. Wioleta Szlęk