• #SzkołaPamięta

• W ramach akcji  „Szkoła pamięta”, zorganizowanej przez Ministerstwa Edukacji i Nauki  uczniowie naszej szkoły udali się na cmentarz, aby odwiedzić i uporządkować groby, zapalić znicze. Na godzinach z wychowawcą rozmawiali o wielkich Polakach – przypomnieli m.in osobę Jana Pawła II oraz księdza Jana Kaczkowskiego.

• GMINNE ZAWODY W BADMINTONA

• 13 października odbyły się zawody powiatowe w badmintona w Łebie w kategorii klas młodszych. Nasze dziewczyny zajęły II miejsce w powiecie.

• GMINNE ZAWODY W BADMINTONA

• 8 października odbyły się zawody powiatowe w badmintona w Łebie w kategorii klas starszych. Nasi uczniowie zajęli II miejsce w powiecie- zarówno chłopcy jak i dziewczęta.

• GMINNE ZAWODY W BADMINTONA

• 5 października w naszej szkole odbyły się gminne zawody w badmintona. W rywalizacji uczestniczyła również szkoła podstawowa z Maszewa. W wyniku rozgrywek nasi uczniowie zajęli I miejsce w kategorii klas starszych dziewcząt i chłopców, oraz I miejsce w kategorii dziewcząt młodszych. Chłopcy młodsi zajęli II miejsce.Uczniowie nasi będą reprezentować gminę w rozgrywkach powiatowych w Łebie.

• ZAPROSZENIE

• Chcesz stać się niewidzialnym towarzyszem szpitalnej drogi „Małych Pacjentów UCK?

Jeśli tak, to proszę dołącz do akcji.

Zbieramy kapcie, klapki bądź skarpety (nowe i w różnym rozmiarze), które będą umilały czas dzieciom w codzienności szpitalnej i przypominały, że jest ktoś poza szpitalem-kto o nich myśli  i pamięta.

Zakupione rzeczy można przynosić do szkoły, do 8 listopada 2021 r. Jest już przygotowany stosowny kosz.

• „ZAKRĘCONA AKCJA”

• Ruszyła akcja, której celem jest zbiórka aluminiowych zawleczek od puszek dla Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej, która potrwa do końca kwietnia 2022 r.
            Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w akcji. Dobro zawsze powraca:-)

Natomiast plastikowe nakrętki dalej zbieramy do naszego pięknego serca, które stoi przed szkołą.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Agnieszką Czerkowską przygotował  miłą niespodziankę dla pracowników szkoły.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie miłe słowa kierowane pod naszym adrsem.

Dziekujemy również za życzenia i słodki poczęstunek wszystkim Rodzicom.

• Wycieczka kl7a, 8a, 8b

• Dnia 1 października odbyła się wyciweczka do Stutthofu. Młodzież zwiedziła muzeum i poznała historię II wojny światowej oraz jej skutki.

• BIBLIOTEKA GO-BŁEKITNY SZLAK"

• Biblioteka szkolna przystąpiła do akcji BIBLIOTEKA GO-BŁEKITNY SZLAK". Do udziału zostały zaproszone dzieci z klas I- III. Cała akcja odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Leborka oraz Starosty Powiatu Lęborskiego. Każde dziecko biorące udział w przedsięwzięciu otrzymało grę planszową z legendami powiatu lęborskiego. Akcja potrwa do czerwca 2022r. Projekt zakłada, że dzieci chętnie i systematycznie będą odwiedzały bibliotekę. Wypożyczone książki pozwolą im na przeżycie ciekawych chwil z bohaterami książek.

bibliotekarka p. Barbara Weta

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• W tym roku Dzień Chłopaka był obchodzony 30 września w klasach.

Uczniowie klasy VIIB świętowali Dzień Chłopaka na słodko. Koleżanki z klasy przygotowały poczęstunek i herbatkę oraz wręczyły chłopcom upominki.

• Wycieczka z języka regionalnego kaszubskiego

• Dnia 30 września uczniowie uczący się języka kaszubskiego kolejny raz wyjechali na wycieczkę. Tym razem była to Dolina Jadwigi.

Celem wycieczki było poznanie produktów kuchni kaszubskiej oraz poznanieetapów powstawania chleba.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• Dnia 29.09 2021r. W klasach młodszych p. Jadwiga Czechowicz-Kaczmarek rozmawiała z dziećmi o tym dlaczego warto czytać… na głos. Przypomniała również sylwetkę Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dzieci wysłuchały  „Pamiętnika Czarnego Noska".

• PRÓBNYM ALARMIE PRZECIWPOŻAROWYM

• 27.09.2021r. przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy, celem którego było przypomnienie szkolnych procedur na wypadek pożaru oraz drogi ewakuacyjnej.

• PODZIĘKOWANIE

Serdeczne podziękowania składamy

Panu Zbigniewowi Krefta

za ofiarowanie szkole pięknego czerwonego serca

na nakrętki.

Każdego dnia nasze serce wypełnia się nowymi nakrętkami.

Zachęcamy serdecznie wszystkich mieszkańców do wspólnej zbiórki,

a naszemu Sołtysowi Siemirowic jeszcze raz bardzo dziękujemy.

wicedyrektor Elżbieta Wiater

• Wybory do samorządu szkolnego

• 22.09. 2021r. zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącą została  Kinga Wirkus, zastępcą  Amelia Keller, skarbnikiem Martyna Jażdżewska

Gratulujemy wybranym uczniom

Opiekun samorządu została  p. Agnieszka Czerkowska

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Spotkanie uczniów i rodziców z Dyrekcją i gronem pedagogicznym na boisku szkolnym oraz z wychowawcą w klasie. Przypomnienie procedur bezpieczeństwa mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły, obowiązujących na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemirowicach.