• "Mój przyjaciel Necio"- rozstrzygniecie konkursu

•              Kochani!W konkursie "Mój przyjaciel Necio" wzięło udział 49 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemirowicach. Konkurs został zrealizowany w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.Bardzo ciężko było wybrać laureata konkursu oraz prace wyróżnione, ponieważ wszystkie były wspaniałe i wyjątkowe. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłów!

Ostatecznie postanowiono wyróżnić:

Wiktora Oklińskiego z kl. 2

Kornelię i Roberta Wenta kl. 2 i gr. Smerfy

Kaludię Prokop gr. "0"

Patryka Grzankę gr. Smerfy

Agatę Wesołowską gr. "0"

Hanię Białous gr. Smerfy

LAUREATEM zostaje: Cezary Balcerak z gr. "0"!

Na wszystkich uczestników konkursu czekają pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki.Nagrody należy odebrać we wtorek 30 marca w godz. 13:00 - 15:00 w budynku szkoły - będę na was czekać :)

Pamiętajcie o zastosowaniu się do obostrzeń: zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk oraz dystans 1.5 metra.

Bardzo dziękuję za tak wielki odzew na konkurs.

Malwina Reszkowska- pedagog szkolny

Tak odbieraliśmy nagrody

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• 21 marca od 2005 roku obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym roku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi bliskimi dołączyli do akcji #SkarpetkoweWyzwanie mającej na celu promowanie wiedzy na temat Trisomi 21 oraz wyrażenie solidarności z osobami chorującymi na to schorzenie od urodzenia. Zadanie było proste - ubranie dwóch różnokolorowych skarpetek, sfotografowanie ich oraz wrzucenie zdjęcia np. na profil w mediach społecznościowych z dopiskiem #SkarpetkoweWyzwanie. Nam udało się zebrać 21 zdjęć, na których doliczyć się można 45 par skarpetek nie do pary. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję i zachęcam zapamiętania tej daty: 21 jak 21 para, marzec - 3 miesiąc jak 3 chromosomy.

• DZIEŃ KOBIET W 7B

• Mimo pandemii i sytuacji w jakiej się znaleźliśmy chłopcy z klasy VIIB nie zapomnieli o swoich kobietkach:) w Dniu 8 Marca. W tym dniu odwiedzili wszystkie dziewczyny z klasy składając im życzenia oraz  skromne upominki  były   nawet kwiaty dostarczone przez pocztę kwiatową (do wychowawcy). Większość dziewczyn  również i wychowawca była bardzo zaskoczona pomysłem chłopaków co widać na zdjęciach. Bardzo Wam chłopcy DZIĘKUJEMY!!
            Dziękujemy również rodzicom, bo wiemy że bardzo pomogli w tym przedsięwzięciu.

• DYKTANDA NA WESOŁO - POGROMCY BYKÓW

• Dnia 2 marca 20121 roku w szkole  odbyło się podsumowanie 10 edycji

DYKTANDA NA WESOŁO - POGROMCY BYKÓW

Organizatorem konkursu była p. Ewa Skórzybót -bibliotekarka Biblioteki Klubu 44 BLotM

W konkursie uczestniczyli uczniowie klasy drugiej i trzeciej.

Komisja konkursowa  w składzie:

p. Ewa skórzybót- st. Bibliotekarz Klubu 44 BLotM -przewodnicząca

p. Elżbieta Nieszporska – st. Instruktor Klubu 44 BLotM

przyznały:

Tytuł Mistrza Ortografii- Nikoli  Wałdoch z kl.3

tytuł laureata otrzymali:

Agata Wasielewska z kl.2

Kamil Krefta z kl.3

Wiktor Kobiela z kl.3

Michał Cemerys z kl.3

Kacper Kaszkowiak z kl.2

Wyróżnienia otrzymali:

Kornelia Wenta z kl.2

Alicja Wenta z kl.2

Zuzanna Blaszczyk z kl. 3

Hanna Wenta z kl.3

• NIE WIDAĆ MNIE ALE U MNIE WSZYSKO OK - kl.7b

•            Właśnie mija kolejny miesiąc  edukacji zdalnej. Lekcje są lepiej prowadzone przez nauczycieli, bo nauczyciele odrabiają lekcje i ciągle szkołą się w metodach edukacji zdalnej, poznają zasoby Internetu, tworzą własne materiały multimedialne, aby lekcje były jak najciekawsze dla ucznia. Uczniowie też w większości przestawili się na inny sposób uczenia się, mniej lub bardziej przygotowali swój kącik do nauki, inaczej organizują sobie przerwy. Poza tym, widać też uporządkowanie i systematyczność zajęć, bo wszystkie lekcje  odbywają się na jednej określonej platformie. Niestety... nawet najlepsze i najnowsze technologie nie zastąpią nam bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. To relacje są najważniejsze. Wyłączona kamera powoduje, że nie wiemy, co słychać u drugiej osoby, czy wszystko u niej w porządku, jakie jest jej/jego samopoczucie, czy daje radę, czy potrzebuje pomocy.Dlatego  klasa VII B na godzinie wychowawczej przyłączyła się   do akcji społecznej pod hasłem  NIE WIDAĆ MNIE ALE U MNIE WSZYSKO OK. - uczniowie na swojej dłoni narysowali swoje emocje, aby pokazać, co u nich słychać, jak się czują.  Z przesłanych przez uczniów zdjęć zrobiliśmy wspólny plakat naszych emocji. Zachęcamy innych do przyłączenia się do tej akcji. Klasa VIIB wraz z wychowawcą.

• konkurs plastyczny  „Moja pocztówka z Polski”.

•    Klub Wojskowy w Siemirowicach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym  „Moja pocztówka z Polski”.

Do udziału serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat  z gminy Cewice.

Regulamin konkursu:

Konkurs jest realizowany w następujących kategoriach:

a) praca plastyczna: rysunek, malarstwo, grafika, collage ( format A4 lub A3)

Uczestnicy wykonują prace plastyczne w dowolnej technice, nie przekraczając formatu A3.
            Każda praca zgłoszona na konkurs powinna być opisana na odwrocie

( imię i nazwisko, wiek autora, nazwa i adres placówki, szkoły, nr telefonu lub e-mail, nazwisko i imię opiekuna)

Prace zostaną ocenione wg następujących kryteriów:

a) kreatywność w przedstawieniu tematu;

b) zastosowana technika.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 31 marca 2021  roku na adres:
            Klub Wojskowy 84-313  Siemirowice Osiedle na Skarpie 23 lub dostarczyć osobiście pod wskazany adres klubu.

Wyniki konkursu oraz wystawa pokonkursowa zostaną opublikowane na stronie klubu  https://www.facebook.com/klubsiemirowice44blm/

Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub pocztą elektroniczną o sposobie odbioru nagród.

Szczegółowych informacji udzielamy pod nr  telefonu: 261 252 418,  261 252 419 Postanowienia końcowe:

Nagrodzone i wyróżnione prace stają się własnością organizatora, organizator zastrzega sobie prawo publikowania i reprodukowania prac bez zgody autora.