• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• W ramach akcji  Dzień Bezpiecznego Internetu  klasa VIIB wraz z wychowawcą uczestniczyła w 4 godzinnej konferencji Asy Internetu na temat bezpieczeństwa w sieci. Konferencja odbyła się online  11 lutego.Asy Internetu to ogólnopolski, bezpłatny, program edukacyjny dla szkół podstawowych. Bierze w nim udział już 1000 nauczycieli i nauczycielek, którzy do przygody z Asami Internetu zaprosili blisko 70 tys. uczniów i uczennic. W Asach uczymy o mądrej i odpowiedzialnej obecności w sieci w oparciu o wartości takie jak: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga.

• Konkurs- Bezpiecznie na wsi mamy...

• Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z załącznikami.

Uczniów, którzy zdecydują się na udział w konkursie proszę o kontakt z nauczycielem plastyki lub wychowawcą.

• WALENTYNKI W KLASIE TRZECIEJ

• 12 lutego  trzecioklasiści uczestniczyli z zabawie walentynkowej.

W tym dniu dominował kolor czerwony. Były wesołe zabawy muzyczno- ruchowe, konkursy i oczywiście…….poczta walentynkowa. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

• Moje grudniowe wieczory z książką i jabłkiem

• 12 lutego podsumowaliśmy wyniki akcji czytelniczo- zdrowotnej

Moje grudniowe wieczory z książką i jabłkiem

W akcji wzięło udział 32 dzieci z klas 0-III.

Uczestnicy akcji zjedli

1314 jabłek i innych owoców.

Nasi uczniowie w grudniowe wieczory czytali

24 840 minut, czyli 414 godzin.

Wszyscy czytelnicy otrzymali podziękowania i upominki.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas 0-3 spotkali się z pedagogiem szkolnym na zajęciach podczas, których rozmawiali o tym czym jest Internet, jak przyjemnie spędzić czas w Internecie oraz o zagrożeniach czychajacych w nim na niedoświadczonych użytkowników. Panią Malwinę wspomógł Jaś i Necio - bohaterowie witryny www.necio.pl, na którą odsyłamy naszych najmłodszych Uczniów.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W EKOLOGICZNYM KONKURSIE PLASTYCZNO-TECHNICZNYM

"MÓJ PRZYJACIEL NECIO"

Zadaniem konkursowym jest skonstruowanie robota z materiałów ekologicznych i recyklingowych.

Forma: przestrzenna, minimum 20 cm wysokości.

Termin: 5 marca 2021 r.Miejsce: gabinet pedagoga szkolnego

Nagrody: wyłoniony zostanie jeden laureat, przewidziane są wyróżnienia

Ogłoszenie wyników nastąpi do końca marca.

• WOŚP

• Drodzy rodzice i uczniowie klas młodszych i oddziałów przedszkolnych

Serdecznie dziękujemy za dokonanie wpłat na konto Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy.

Łącznie z Przedszkolem Publicznym w Siemirowicach uzbieraliśmy 774 zł

wicedyrektor Elżbieta Wiater

• Z wizytą u trzecioklasistów

• W tym roku szkolnym zupełnie inaczej obchodzimy karnawał. Obowiązujące zasady reżimu sanitarnego uniemożliwiły zorganizowanie szkolnego balu. Inicjatywą trzecioklasistów było zorganizowanie mini zabawy klasowej. Odbyła się ona w środę 27 stycznia. Dziewczynki Oliwia i Zuzia przygotowały i przeprowadziły ciekawe konkursy- były kalambury, konkurs z krzesłami, tańce połamańce, karaoke. Pomagały im koleżanki. Chłopcy zajęli się sprzętem muzycznym. W roli didżeja znakomicie spisał się Kacper. Było też małe, słodkie ,,co nieco”. Uczniowie zdali egzamin z pomysłowości, odpowiedzialności i kreatywności a przy okazji bawili się świetnie.

Alicja Jeka