• Konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec” rozstrzygnięty!

•    Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej, dlatego też uczniowie klasy I naszej szkoły, w ramach lekcji religii, przystąpili do klasowego konkursu na „Najpiękniejszy Różaniec”. 10-cioro uczniów wykonało swój wymarzony Różaniec. Twórczość                       i pomysłowość dzieci nie miała granic i jest godna podziwu! Były Różańce z ziela angielskiego, kwiatów i żurawiny, pomidorków i winogron, rodzynków i plasteliny,            modeliny, koralików, marchewki, masy solnej, makaronu, owocu dzikiej róży i suszonej moreli.

Wszystkie prace były piękne i zasługiwały na nagrodę. Jednak zgodnie z regulaminem konkursu jury wybrało trzy prace, których twórcy zajęli następujące miejsca:

I – Klaudiusz Gorzyński

II – Aleksandra Choszcz

III – Igor Mikulski

Zwycięzcy otrzymali książeczkę o Różańcu, puzzle z wizerunkiem Matki Bożej oraz czerwony, drewniany Różaniec. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które włożyły sporo pracy w wykonanie tych pięknych Różańców i dziękujemy rodzicom za wsparcie swoich pociech.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Mirella Formela-Leik

• WYBORY SU

• Wybory w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyły się 1 października. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie szkoły. Głos swój oddali na jednego kandydata w sposób tajny.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

1. Kinga Wirkus                     - przewodnicząca

2.Amelia Keller                      - zastępca

3. Fabian Potrykus                  - skarbnik

Opiekun samorządu: p. Agnieszka Gutowska

Gratulujemy i życzymy miłej i owocnej  pracy w SU.

• SZTUKA LUDOWA KASZUB

• 23.09. 2020r. w szkole odbyło się spotkanie z nauczycielami j. kaszubskiego, którzy przedstawili uczniom prezentację zachęcającą do poznania bliżej tradycji, historii Kaszub oraz dziedzictwa kulturowego Małej Ojczyzny. Następnie przeprowadzili warsztaty malowania na szkle. Zaprezentowali  uczniom wytwory sztuki regionalnej wykonanej przez rówieśników z innych szkół.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• 22 września 2020r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach brał udział w 27 akcji Sprzątania Świata. Przed ogólnym sprzątaniem najbliższej okolicy odbyły się rozmowy w grupach na temat: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” .

Na zakończenie prac obejrzeliśmy pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez młodzieżową drużynę WOPR.

Serdecznie dziękujemy organizatorom p. A. Buczyńskiemu i p. M. Gembelowi za zaproszenie.

• Instaling

aplikacja do szybkiej nauki słówek m.in. j. niemieckiego

XVI Edycja Programu InstaLing dla Szkół

odbywa się pod patronatem MEN!

Co daje instaling?

Ucz się efektywnie

Najlepsze efekty daje krótka, ale systematyczna nauka. Rozwiązuj codziennie kilkuminutowe sesje, poznawaj nowe słówka, utrwalaj te, które zostały już poznane i powiększaj swoją znajomość słownictwa każdego dnia.

Używaj gdziekolwiek jesteś

Umożliwia codzienną naukę w dowolnych warunkach. W domu, w szkole, w autobusie. Na komputerze, tablecie lub smartfonie. Z InstaLing można korzystać wszędzie.

Obserwuj postępy

Umożliwia monitoring postępów i systematyczności pracy uczniów/dzieci dzięki dostępowi do przejrzystych raportów i podglądowi w zaangażowanie nauki słownictwa.

Dziecko rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym dziecko dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Dodatkowo można posłuchać wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora. Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut, dzięki czemu unika się monotonii i znużenia dziecka.

Więcej informacji na stronie: https://instaling.pl/