• KORONAWIRUS POSTĘPOWANIE

• Obejrzyj ulotkę zamieszczoną pod linkiem:

ulotka-coronavirus-fundacja-aid-ratunek_-wlasciwa.pdf

Osoby powracające z północnych Włoch

Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:

• codziennie mierzyć temperaturę ciała
            • zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

• PODZIĘKOWANIE

• Gratulujemy Agnieszce Dabek  i Alicji Kraska, które uczyły zasad udzielania pierwszej pomocy seniorów naszej gminy.

• SZKOLNE ELIMINACJE DO GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO ,,POGROMCY BYKÓW”

• 18 lutego jedenaścioro uczniów z klasy II i III pisało dyktando pełne ,,pułapek” ortograficznych. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie dwóch zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie gminnym. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

I miejsce zajęła Patrycja Niedzielska

II miejsce Szymon Majewski

III miejsce Kamil Krefta i Julia Łukasik

Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy powodzenia Partycji i Szymonowi, którzy już 6 marca będą reprezentowali nas podczas konkursu gminnego.

Alicja Jeka

• BAL KARNAWAŁOWY

• Karnawał, zapusty to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. W naszej szkole mogliśmy również przeżyć tradycyjny karnawał podczas kostiumowego balu zorganizowanego w środę 19 lutego. Bawiły się na nim księżniczki, królewny damy dworu, motylki, postaci z gier komputerowych, kowboje, policjanci, kotki, smoki…. W karnawałowy nastrój wprowadziła nas niezawodna pani Agnieszka a mamy przygotowały smakowity poczęstunek.

• PODSUMOWANIE AKCJI „OGONKI DLA SANDRY”

•     Zakończyliśmy akcję „Ogonki dla Sandry”, podczas której zebraliśmy 4 475 ogonków od puszek. Ogonki zostały policzone przez SKC i przekazane do Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Szklanej i następnie przekazane dla osoby potrzebującej.

Szkolne Koło Caritas dziękuje uczniom i ich rodzinom za zaangażowanie w zbiórkę. Również podziękowania i serdeczne pozdrowienia przesyłają dla uczniów naszej szkoły pracownicy i uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej.

Mirella Formela-Leik

• WYJAZD DO POLSKIEJ FILHARMONII BAŁTYCKIEJ W GDAŃSKU

• 11 lutego uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w koncercie edukacyjnym "Magiczne instrumenty perkusyjne i gorące rytmy Ameryki Łacińskiej". Gwiazdą występu był Kostarykański Zespół Perkusyjny (Ensemble de Percusión Costa Rica-UNED), któremu towarzyszyła Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales. Był to nadzwyczajny koncert ukazujący bogactwo instrumentów perkusyjnych i tajemnice rytmów muzyki latynoamerykańskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć klasyczne i etniczne instrumenty perkusyjne, niemalże z całego świata, poznaliśmy ich budowę, technikę gry i historię.