• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Podobny obraz

„Ile barw uzbierał motyl i róża dorodna

- tyle życzeń szczerozłotych proszę przyjąć od nas”.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

życzę całemu Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom administracji i obsługi

oraz Emerytom i Rencistom naszej placówki

uśmiechu każdego dnia,

dużo zdrowia, energii i wytrwałości,

byście mogli w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe.

Niech wam życie w pomyślności zawsze raźno płynie,

a co smutne i niemiłe niech w pamięci ginie.

​​​​​​wicedyrektor Elżbieta Wiater

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" szkoła otrzymała 4000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Rozpoczynamy akcję wyboru pozycji.

p. B. Weta

• WYCIECZKA Z J. REGIONALNEGO KASZUBSKIEGO KL.I-III
    09.10.2018

9 października uczniowie kl. I-III uczący się języka regionalnego-kaszubskiego udali się na wycieczkę do Doliny Jadwigi. Dzieci poznały pracę rolnika, zagniatały ciasto i wypiekały bułki, aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu, „sprawdzały” czy krowa „daje” mleko, poszukiwały skarbów ukrytych w piaskownicy, jadły „pùlczi” i plince, aktywnie uczestniczyły w warsztatach z kaszubszczyzny -z kapelą „Bas” z Sierakowic, wysłuchały kaszubskich legend, układały puzzle, udały się na wycieczkę agrobusem, gdzie w drodze powrotnej spotkały Borowego Dziada. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali worki i udali się „webierac bùlwe”. Po ciężkiej pracy dzieci otrzymały pamiątki- kamień i szyszkę.

Bardzo dziękujemy p. Gabrieli Tesmer za mile spędzony czas.

p.     Emila Dettlaff

• AKTYWNE POPOŁUDNIE W KLASIE Vb

Wycieczka rowerowa do Bukowiny.

• PLASTYKA Vb

"Drzewo malowane stopą"

• DZIEŃ CHŁOPAKA KL Vb
    28.09.2018

28 września uczennice klasy Vb przygotowały dla chłopaków pyszną sałatkę warzywną, odśpiewałay "Sto lat", a także wręczyły upominki- świnki skarbonki. Przygotowały też słodką niespodziankę ukrytą na gazetce klasowej.

p. Emila Dettlaff

• Dzień Chłopaka w klasie pierwszej

Dzień Chłopaka w klasie pierwszej

30 września to magiczna data dla chłopców - to ich święto. Dlatego już w piątek 28 września koleżanki z klasy pierwszej wręczyły swoim kolegom wspaniałe koszulki z ich imionami i numerem z dziennika.... Tak wygląda teraz reprezentacja pierwszaków. Życzymy im wielu sukcesów sportowych.

• SAŁATKI W KLASIE DRUGIEJ

Sałatki w klasie II

W piątek 28.09.2018r. w naszej klasie było kolorowo i bardzo zdrowo, bowiem uczniowie przygotowywali pyszne i bogate w witaminy sałatki. Dzieci mogły wykazać się pomysłowością, kierując się przy tym indywidualnymi upodobaniami smakowymi. Przed przystąpieniem do pracy uczniowie umyli ręce, a następnie samodzielnie obierali i kroili warzywa i owoce.  Następnie pokrojone produkty mieszały w swoich miskach, dodając do nich różne przyprawy i dodatki. Po uporządkowaniu miejsc pracy odbyła się degustacja przygotowanych sałatek. Podczas zajęć uczniowie uświadomili sobie, jak ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu odgrywają witaminy oraz jak istotne jest spożywanie warzyw i owoców.

Ewelina Zdziebko

• Piknik naukowy ,,Festiwal Otwartych Umysłów".
    28.09.2018

W piątek 28-09-2018 r. na terenie ZSO nr 1 w Lęborku został zorganizowany piknik naukowy ,,Festiwal Otwartych Umysłów".Wzięli w nim udział również uczniowie kl.VIII z SP SIEMIROWICE.W programie tej imprezy min. ,,Science Show" z dużą ilością pokazów i eksperymentów.Młodzież miała możliwość odwiedzenia ośmiu stacji badawczych. Wśród nich takie jak chemia ognia,ciekły azot,implozja,elektryczność,człowiek,zagadki logiczne oraz strefa kreatywności gdzie można było zmierzyć się w konkurencjach rozwijających twórcze myślenie.Wielu uczniom udało się zdobyć nagrody a wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

• WYBORY DO SU
    25.09.2018

25 września odbyły się wybory do samorządu Uczniowskiego. Drogą wyboru przewodniczącą została Konga Wirkus z kl. Vb, skarbnikiem Amelia Kellerz kl. Vb. Funkcję sekretarza w roku szkolnym 2018/2019 będzie pełniła Maja Labuda z kl. IVa. Opiekunem została p. Emila Dettlaff.

Gratulujemy !!!!!!!!!

strona: