Nawigacja

 • W lutym 2018 roku podsumowano drugi etap ogólnoszkolnego konkursu „Dzieciaki-sieciaki”. Zadanie polegało na przedstawieniu gazetki, a także posiadanej wiedzy w następujących tematach:

  1. Jak powinna zachować się ofiara Przemocy? Gdzie szukać pomocy?

  2. Sprawca przemocy. Kim Jest? Jaki ma cel?

  3. Co czuje ofiara przemocy?

  4. Złote zasady bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego.

  5. Co robić, gdy jest się świadkiem przemocy?

  Tym razem 10 punktów otrzymały klasy IIIb i IVb.  Wszystkie klasy wykazały ogromne zaangażowanie i wysoki poziom wiedzy.

   

   

                                                                     Gratulujemy!!!

 • 21.02.2018

  Dnia 21 lutego 2018 roku odbyła się 7 edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „POGROMCY BYKÓW”

  Laureatami konkursu zostali:

  Karolina Młyńska  kl. III b     

  Kinga Grzanka kl. IVa

  Julia Czaja kl. IVb 

  Tytuł mistrza otrzymała  -  Julia Gliniecka kl. IIIa

  W konkursie oprócz w/w uczniów udział wzięli: 

  Maja Domaros kl. VI, Roksan Majewska kl. IVa

 • 20 lutego odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny klas młodszych. Stanowił on eliminacje do Gminnego Konkursu ,,Pogromcy byków".

  W tym roku do ortograficznych potyczek stanęło 11 uczniów z klas II - III.

  Laureatami konkursu zostali":

  I       Karolina Młyńska z kl. III b       

  II      Julia Gliniecka z kl. III a         

  III    Julia Siedlecka z kl. II i Gabrysia Siwek z kl. III b 

   

  W konkursie finałowym reprezentować naszą szkołę będą: Karolina Młyńska i Julia Gliniecka.

 • W dniach 14-16 lutego 2018 roku w naszej Parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadził o. Radosław Gawryś-misjonarz werbista. Był to czas wolny od zajęć szkolnych, czas bardzo ważny i potrzebny dla uczniów naszej szkoły, którzy systematycznie uczęszczają na naukę religii w ramach zajęć edukacyjnych. Czas, dzięki któremu każdy mógł pogłębić swoją wiarę i odnowić swoją przyjaźń z Panem Jezusem. Dobre owoce rekolekcji niech trwają jak najdłużej w życiu i sercu każdego uczestnika.

  Mirella Formela-Leik

 • BEZPIECZNE I ZDROWE ZABAWY ZIMOWE 

  Wreszcie śnieg! Pracowicie spędzili uczniowie III a ten styczniowy poranek.

   

 • 25.01.2018

  Uczniowie  podczas spotkania z grupą WOPR uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. 

 • ZIMOWE SZALEŃSTWO
  Kiedy już poznamy zasady bezpieczeństwa poczas zabaw na śniegu, czas na zajęcia praktyczne. Klasa 3b zdała je celująco!

  Malwina Reszkowska

 • 18.01.2018

  SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI
  Dzięki uprzejmości dowódcy Jednostki Wojskowej do szkoły zawitali strażacy z wojskowej straży. Zaprezentowali mundur bojowy, sprzęt podręczny do gaszenia pożarów oraz przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej udzielanej na miejscu zdarzenia. Uczniów klas trzecich zainteresowały opowieści o codzinnej pracy strażaka oraz o trudnych akcjach, do których są wzywani. Niewątpliwie największą frajdę sprawiło im przymierzanie mundurów. 

  Malwina Reszkowska

 • 26 Finał WOŚP    

  Po raz kolejny wspólnymi siłami zbieraliśmy pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku osiągnęliśmy kwotę 8 339 zł 98 groszy i 1 euro.

  Oprócz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego organizatorami byli również Rada Rodziców, Zarząd Osiedla, WOPR, ROD, SRW w Siemirowicach.

            Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od balu karnawałowego dla dzieci. Cegiełki, które rozprowadzone zostały wśród rodziców stanowiły kwotę w wysokości 3 510 zł.

  Bal został urozmaicony różnymi konkursami i zabawami przeprowadzonymi przez panie Zespołu-Szkolno-Przedszkolnego. Wybraliśmy króla i królową balu oraz doceniliśmy strój dziewczęcy i chłopięcy.

            Kolejne atrakcje zaplanowane na ten wyjątkowy dzień to występy:

  - Zespołu Jantar przy Nadleśnictwie Cewice                 

  - grupy Smerfów z Przedszkola Publicznego w Siemirowicach

  - uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych uczęszczających na zajęcia w ramach Project Dance Studio p. Marty Szulc

  - Awionetek z KW

  - uczniów z Grupy WOPR w Siemirowicach

  - grupy artystycznej uczniów ze szkoły pod kierunkiem  p. Agnieszki Keller

  Na zakończenie wystąpiła grupa nauczycieli z prezesem ROD w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima- pt. „Rzepka”

   

  Uczestnicy mogli również delektować się słodkimi wypiekami przygotowanymi przez rodziców  dzieci i uczniów naszego Zespołu,  wypić kawę oraz posilić się chlebem ze smalcem i ogórkiem.

  Prowadzona była zabawa „Masz –wygrywasz”. Uzdolnione artystycznie panie  i pan malowali twarze chętnym dzieciom. Usługi fryzjerskie dla dzieci świadczył prawdziwy fryzjer  z zawodu.

  Ostatnim punktem programu było światełko do nieba.

   

  Sponsorami WOŚP w Siemirowicach byli: Wójt Gminy Cewice, Witold i Aleksandra Pąchalscy, Monika Kolka- Studio Fryzur w Bukowinie,  Arleta Wasilewska, Marcin Bańka, Państwo Kochanowscy- sklep Lewiatan, Grupa WOPR Siemirowice, Róża Lis- Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury „TAK”, Marcin Kisielewicz.

   Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku. Sie ma

   

 • Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

  „Nasza nadzieja w Betlejem”.

   

   

   

  W listopadzie 2017 roku ogłoszono międzyszkolny, rodzinny konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Organizatorami konkursu była Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Ignacego Loyoli w Siemirowicach, Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich w Siemirowicach oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem. Uczestnicy konkursu wraz ze swoimi rodzicami mieli czas na przygotowanie szopek w okresie od 7 listopada do 6 grudnia 2017 r. Łącznie z obu szkół napłynęło 27 prac, które wzbudziły ogromny podziw swoim bogactwem, pomysłowością, oryginalnością oraz starannym i estetycznym wykonaniem. Każda szopka niezależnie od tego, czy wykonana z kartonu, z drewna, z siana, z piernika czy w końcu z makaronu upamiętnia ten jeden szczególny w życiu każdego chrześcijanina dzień! Ze względu na wysoki poziom konkursu wyróżniono wszystkie prace. Natomiast 3 prace, które otrzymały najwięcej lajków na portalu społecznościowym Facebook (profil Parafii) zajęły adekwatnie pierwsze, drugie i trzecie miejsce.  20 grudnia 2017 r. po Mszy Świętej Roratniej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Dąbek z kl. VI, drugie miejsce Kacper Smerża z kl. V i Nikola Smerża z kl. I, a trzecie miejsce Paula Prokop z kl. IIIB.

  Niektórzy uczestnicy konkursu przeznaczyli swoje szopki na cel charytatywny i w związku z tym w dniu 24 grudnia 2017 r. odbył się kiermasz szopek, z którego uzyskaliśmy kwotę 200 zł.

  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom, które w związku z przygotowaniem szopek bożonarodzeniowych  dostarczyły pozytywnych emocji związanych z pielęgnowaniem tradycji bożonarodzeniowych. Wszystkie prace można było podziwiać w obu szkołach oraz w kościele parafialnym w Siemirowicach.

   

  Mirella Leik

 • 23.12.2017

  Już po raz trzeci uczniowie, rodzice i Grono Pedagogiczne z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do akcji charytatywnej. W tym roku postanowiliśmy  wesprzeć akcję  Z SERCA DO SERCA, która miała na celu przygotowanie wigilii dla osób bezdomnych i ubogich. Wigilia odbyła się  23 grudnia przy Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Już od początku grudnia nasze dzieci zaangażowały się przynosząc różnego rodzaju produkty spożywcze, z których później zrobiliśmy paczki dla osób bezdomnych i potrzebujących. Dzień przed wigilią otrzymaliśmy bardzo duże ilości jedzenie ( barszcz, ciasto, łazanki, pierogi, kutię, paszteciki, ryby), dzięki którym osoby bezdomne i ubogie mogły choć w pewnym stopniu poczuć się wyjątkowo. Bardzo dziękujemy wszystkim za otwartość, pomoc , zaangażowanie a przede wszystkim za to, że czujecie chęć pomocy innym.

  Myślę, że dobrym podsumowaniem a zarazem refleksją dla każdego z nas będzie cytat Świętego Cezarego z Arles

  „Nie bądź więc nieczuły na potrzeby ubogich,

  jeśli pragniesz przebaczenia grzechów.

   Chrystus jest głodny, bracia!

  We wszystkich ubogich pragnie i łaknie,

  I to co otrzyma na ziemi, odda w niebie.”

 • 22.12.2017

  Dnia 22.12.2017r. w naszej szkole  odbyło się Spotkanie Wigilijne, na które przybyli  zaproszeni goście, byli pracownicy szkoły oraz rodzice. Odegrano spektakl pt. „Opowieść Wigilijna”, który opowiadał o bogatym, skąpym sercu Ebenzera Scrooge'a  zmieniającym się na lepsze pod wpływem duchów odwiedzających go w Święta Bożego Narodzenia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role, za co zostały nagrodzone licznymi brawami. Uwagę przyciągała również ciekawa scenografia i efekty dźwiękowe. Stroje aktorów doskonale oddawały klimat tamtych czasów.

  Po przedstawieniu zaproszeni goście i pan dyrektor złożyli wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe. Następnie udaliśmy się  na wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem przy wigilijnym stole. Uczniowie wraz z nauczycielami złożyli sobie życzenia oraz mieli sposobność skosztować wigilijnych specjałów dzięki pomocy Rady Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

   

            Podczas wspólnej Wigilii podsumowano akcję ,,Marzycielska Poczta, napisz list do chorego dziecka". Autorzy listów z klas III a, III b i II otrzymali pamiątkowe dyplomy. Odczytano również podziękowanie od organizatora akcji, którym była  Biblioteka Pedagogiczna w Lęborku.  

 • 19.12.2017

  Zabawy konstrukcyjne z klocków cieszą się ogromnym zainteresowaniem.Dzieci rozwijają swoją kreatywność. Na zdjęciach  kilka pomysłów na budowle przestrzenne.

 • 14.12.2017

  Przeprowadzenie zajęć otwartych z aktywnym udziałem rodziców ma szczególne znaczenie wychowawcze i dydaktyczne nie tylko dla dzieci. Głównym celem takich spotkań jest umacnianie więzi uczuciowych między rodzicami i dziećmi w tak szczególnym czasie, jakim są zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Największą radość z zajęć otwartych czerpią dzieci, dla których obecność mamy, taty czy babci w szkole ma wyjątkową wartość.

  W czwartek 14.12.2017r. w klasie Ia odbyły się zajęcia otwarte, których celem było wykonanie wspólnie z rodzicami świątecznej kartki. Dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

  Agnieszka Keller

 • 15.12.2017

   

  Święty Mikołaj istnieje!

           15 grudnia gościliśmy w naszej szkole Teatrzyk Objazdowy ,,Pomarańczowy cylinder”. Razem z małym Jankiem wyruszyliśmy w fantastyczną podróż do Laponii, aby przekonać się czy święty Mikołaj naprawdę istnieje. Pomocnymi w drodze okazali się optymizm, przyjaźń i współpraca. Warto było przebyć wymagającą podróż, aby spotkać się ze świętym Mikołajem i przekonać się , że pomaganie innym może okazać się źródłem wiary we własne możliwości.

 • 07.12.2017

     Dnia 07.12. 2017 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w etapie szkolnym IX Konkursu Biblijnego, który w tym roku dotyczył  tematyki „Braterstwa w Biblii”.

  Chętne uczennice tj. Maja Domaros i Anna Woźniak z kl. VI przygotowywały się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego, pilnie studiując Ewangelię.

  W etapie rejonowym konkursu, który odbędzie się 27 lutego 2018 r. w Lęborku naszą szkołę będzie reprezentować Maja Domaros.

  Obu uczennicom, które wzięły udział w konkursie dziękuję za podjęty trud, a laureatce życzę pomocy Ducha Świętego w dalszych przygotowaniach.

   

                                                                                               Mirella Formela-Leik

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach
  ul. Szkolna 15
  84-313 Siemirowice
 • 0-59 86 11-433

Galeria zdjęć