Nawigacja

 • Szkolny Turniej Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się  17 marca 2018r. Przystąpiło do niego 23 uczniów z klas V-VII, posiadający kartę rowerową i legitymację szkolną. Turniej przeprowadzony był w formie pisemnej-testu oraz części praktycznej - jazdy rowerem po torze sprawnościowym. Zwycięzcami turnieju zostali: Michalina Eikmann, Anna Woźniak, Filip Kotłowski (indywidualnie I m) i  Mariusz Gierszewski. To oni będą reprezentowali szkołę w gminie.

   

   

  Gminny Turniej Wiedzy  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się w Cewicach 24 kwietnia, w którym zajęliśmy II miejsce ulegając szkole w Popowie 2 punktami.  

        

         Powiatowy Turniej Wiedzy  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się w Łebieniu 26 kwietnia, w którym zajęliśmy IV miejsce.

        Uczestnikami konkursu byli - Michalina Eikmann, Anna Woźniak,  Mariusz Gierszewski, Filip Kotłowski ( indywidualnie IV m).

   

            12 kwietnia 2018r. w Cewicach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy  Pożarniczej, w którym Martynka Gierszewska zajęła VI miejsce.

 • 25 kwietnia chłopcy  rozegrali Gminny Turniej Piłki Nożnej w Łebuni. Rozgrywki rozpoczęły się remisem z zawodnikami  Łebuni, a w kolejnych meczach ulegli zespołowi z Cewic i Bukowiny. Turniej zakończyli na IV miejscu.                                                                                                                   

   Skład zespołu:

             - Młyński Karol,   Wasielewski Jakub,  Maszota  Szymon, Kotłowski Filip, Pąchalski          Nikodem, Przybylski Jan, Labuda Oliwier, Wesołowski Franciszek.  

 •    23 kwietnia rozgrywany był Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt  w Łebuni. Dziewczęta w pierwszym meczu uległy gospodarzowi, następnie  pokonały zespół z Maszewa i zremisowały z Cewicami. Zakończyły turniej  na II miejscu.

   Skład zespołu :

  Woźniak Anna, Kotłowska Zuzanna, Eikmann Michalina, Dąbek  Agnieszka,  Dettlaff  Aleksandra, Badzińska Nadia, Sikora Paulina, Tuszyńska Dorota, Dułak Zuzanna.

 •            ( II runda)  Eliminacyjne  Turnieje Wojewódzkie  Mini Siatkówki

   ,, KINDER + SPORT’’ Dziewcząt rozegrane były w Chwaszczynie. Turniej rozegrano  w 5 grupach po 5 zespołów. Dziewczęta otrzymały dyplom za udział  w rozgrywkach.          

     Skład zespołu:

    Weiss Julia, Woźniak Anna, Kotłowska Zuzanna, Eikmann  Michalina, Wenta Laura.      

 • ( II runda)  Eliminacyjne  Turnieje Wojewódzkie  Mini Siatkówki

   ,, KINDER + SPORT’’ Chłopców  rozegrane zostały w  Gdańsku 15.04.2018r. Niedziela spędzona aktywnie  w gdańskiej hali zakończyła się ponownym sukcesem naszych siatkarzy- IV m. 

  Skład zespołu:

    Domaros Kamil, Kotłowski Filip, ( Wilma Jan, Drywa Szymon –Cewice, Makles Kacper, Kwiatkowski Sebastian- Maszewo).

 • 09.05.2018

   9 maja 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbył się VII Gminny Konkurs Wiedzy
  o Kaszubach dla uczniów kl. IV-VI
  . Naszą szkołę reprezentowali : Amelia Keller, Kinga Wirkus, Aleksandra Dettlaff, Kacper Smerża, Natalia Sołtysiak, Jakub Wasielewski. Uczniowie świetnie się bawili- układali puzzle, rozwiązywali krzyżówkę, dobierali podpisy do właściwych ilustracji oraz kolorowali wzory kaszubskie. W czasie przerwy skosztowali pyszne drożdżówki . Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Nagrodą główną dla wszystkich uczestników jest wycieczka do Sławoszyna, która odbędzie się 6 czerwca 2018r. 

 • 08.05.2018

  Dnia 8 maja 2018 r. odbyła się akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie klas siódmych pod kierunkiem p. Agnieszki Gutowskiej              i p. Barbary Wety wystąpili z przedstawieniem poświęconym historycznym wydarzeniom.

  Zaprezentowali sytuację polityczno-gospodarczą kraju w tamtej epoce. Na zakończenie uroczystości naświetlono, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. W trakcie występu przepiękny i niezapomniany koncert  na skrzypcach przy akompaniamencie p. Agnieszki Keller, wykonała utalentowana uczennica Julia Murzynowska. Zagrała pieśń „Witaj majowa jutrzenko” i „Rotę”. Za swój niepowtarzalny występ mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

    Główną częścią uroczystości był drużynowy konkurs historyczny poświęcony Konstytucji, związany z  twórcami i okolicznościami towarzyszącymi jej uchwaleniu oraz 100 rocznicy niepodległej. Po bardzo wyrównanej walce składającej się z sześciu  konkurencji na pierwszym miejscu uplasowała się klasa VII, drugim IV a, natomiast trzecim V . Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami  nagrodami i słodkimi upominkami. Nagrody wręczyli im zaproszeni na tę uroczystość  przedstawiciele Klubu Wojskowego. Dziękujemy wszystkim za wyjątkowe i niezapomniane chwile w duchu patriotyczny.

 • 24.04.2018

  24 kwietnia 2018 r. w Klubie 44 BLotM Siemirowice odbyło się spotkanie żołnierzy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Okręg Pomorski, koło w Sopocie z żołnierzami 44 BLotM i Morskiej Jednostki Rakietowej. W spotkaniu wzięło udział 18 żołnierzy Armii Krajowej z Wiceprezesem Zarządu Okręgu Pomorze kpt Tomaszem Kuplickim na czele. Podczas tego spotkania nasi uczniowie z klas czwartych oraz należący do zespołu Awionetki mogły się zaprezentować z programem artystycznym.

                                                                                                                      Serdecznie dziękujemy za zaproszenie

   

 • 24.04.2018

  W Zespole Szkół w Cewicach przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  Do komisji zaproszono funkcjonariuszy z KPP w Lęborku:

  • st. sierż. Monikę Jankowską
  • st. sierż. Daniela Skorupskiego
  • sierż. Łukasza Bizewskiego

  Oto wyniki klasyfikacji:
  Gimnazjum

  1. Publiczne Gimnazjum w Cewicach
  2. Niepubliczne Gimnazjum w Bukowinie

  Szkoła Podstawowa

  1. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie
  2. Szkoła Podstawowa w Siemirowicach
  3. Szkoła Podstawowa w Cewicach
  4. Szkoła Podstawowa w Maszewie Lęborskim
  5. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bukowinie

  Jednak to nasza szkoła będzie reprezentować gminę Cewice w eliminacjach powiatowych.

 • 23.04.2018

  23 kwietnia 2018 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Jedności Kaszubów.

  Na uroczystość przybyli rodzice i dziadkowie naszych uczniów oraz społeczność wsi Siemirowice. Zaszczycili nas także swoją obecnością :  pan Adam Nowak- prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o. Cewice, przedstawiciele Urzędu Gminy, Jednostek Wojskowych w Siemirowicach, dyrektorzy szkół z terenu gminy Cewice, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Cewicach.

  Dzieci zaprezentowały kaszubskie pieśni i tańce, a także wcieliły się w role aktorów prezentując wiersze .

  Dla wszystkich przygotowano poczęstunek- pyszne kaszubskie potrawy .

  Wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach Dnia Jedności Kaszubów, składamy serdeczne podziękowania!!!

 • 23.04.2018

  Rodnô Mòwa - eliminacje powiatowe- 23 kwietnia 2018r.

  23 kwietnia 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbył się 47. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „ Rodnô Mòwa”.
  Decyzją komisji w kategorii :
  - grupa przedszkolna i klasa „0”- II miejsce zajęła Oliwia Stencel ,
  - uczniowie klas I-III- III miejsce Julia Gliniecka,
  -
   uczniowie klas IV-VI- wyróżnienie Julia Czaja,

   

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • WIECZORNE CZYTANIE

  17.04.2018

  „Brzydkie kaczątko”

  We wtorek 17.04.2018r. sala naszej szkoły zamieniła się w wyjątkową czytelnię, bowiem z okazji urodzin H. Ch. Andersena odbyło się trzecie wspólne spotkanie z książką. Nauczycielki klas 0 – III zaprosiły najmłodszych uczniów naszej szkoły do wysłuchania baśni „Brzydkie kaczątko”.  Dzieci miały również możliwość aktywnego uczestnictwa w spotkaniu poprzez wspólne śpiewy, tańce i zabawy muzyczne, które znakomicie uzupełniły całość przedstawienia. Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach, których celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

  Ewelina Zdziebko

 •    

        

   

                                                

   

                          

  W dniach 9-10 marca 2018 r. odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas „Tak. Pomagam!”, do której w tym roku dołączyli również uczniowie naszej szkoły, którzy należą do Szkolnego Koła Caritas.

  Została ona przeprowadzona w formie zbiórki artykułów żywnościowych o przedłużonym terminie ważności tj. makaron, mąka, cukier, konserwy, słodycze, kawa, herbata itp. w pomieszczeniach sklepów, które uprzednio wyraziły zgodę na przeprowadzenie zbiórki. Łącznie zebraliśmy ok. 205 kg żywności. Pozyskane produkty spożywcze zostały przekazane w postaci paczek żywnościowych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej tj. mieszkańców Siemirowic, Piesków, Oskowa i Zielonego Dworu.

  Paczki przekazane zostały potrzebującym kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi, we współpracy z Parafialnym Caritas.

  Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli i dobrego serca, którzy włączyli się do tej akcji i w ten sposób pokazali, że nie jest im obojętny los najbardziej potrzebujących. Podziękowania kierujemy również dla Pani Kierownik Sklepu Lewiatan i Pani Kierownik Delikatesów, sklepów mieszczących się w Siemirowicach, w których to zbierana była żywność przez wolontariuszy. Dziękuję również wszystkim młodym wolontariuszom naszej szkołyJ.

   

   

  Opiekun Koła

  Mirella Formela-Leik

   

   

 • 10.04.2018

  10 kwietnia 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbył się 47. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „ Rodnô Mòwa”.
  Decyzją komisji w kategorii
  - grupa przedszkolna i klasa „0”-  I miejsce zajęła Oliwia Stencel ,
  III miejsce Agatka Wasielewska,

  - uczniowie klas I-III-  I miejsce Julia Gliniecka, Wyróżnienie -Zofia Śmiałkowska

  - uczniowie klas IV-VI-  II miejsce zajęła Julia Czaja,

  - uczniowie klas VII i gimnazjum- III miejsce Magdalena Wirkus.

  Udział wzięła również Martyna Gierszewska- kl.VII

  23 kwietnia 2018 roku uczennice: Oliwia Stencel, Julia Gliniecka oraz Julia Czaja będą reprezentowały naszą szkolę w eliminacjach powiatowych.

  Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesow!

 • 10.04.2018

  Długo oczekiwany cyrk “SZOK” sprawił nam wiele radości. Mogliśmy podziwiać mistrza żonglerki i sztuk magicznych. Podczas występu wiele z nas spróbowało swoich sił i amatorskich pokazów cyrkowych, co wywoływało salwy śmiechu. Nietypowi goście tanecznym krokiem zachęcali do wyklaskiwania rytmu artystom.

  Cisza, przerażenie i zachwyt jednocześnie towarzyszyły występom artystów w towarzystwie 6-metrowego węża, którego z trudem utrzymywało kilkoro z nas. Artystów nagrodziliśmy gromkimi brawami i mamy nadzieję, że odwiedzą nas za rok.

 • 04.04.2018

  4 kwietnia szkolna brać ruszyła wraz z grupą    „ Bractwa  Historycznego Kerin” w  polskie szeregi wielkich rycerzy. Poznaliśmy cechy rycerskiego stanu. Byliśmy świadkami pasowania naszego kolegi Wojciecha na rycerza. Zapoznaliśmy się  z kodeksem rycerskim. Stroje z epoki przyozdobiły naszych kolegów, wśród nich mogliśmy podziwiać strój giermka, pazia, rycerza i nadobnej dziewoi. Uczestniczyliśmy w inscenizowanej bitwie polskiego rycerza z rycerzem Zakonu Krzyżackiego.

  Żywa lekcja historii przybliżyła nam średniowieczne obyczaje panujące wśród stanu rycerskiego.

 • ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH SMACZNEGO JAJKA MOKREGO DYNGUSA ŻYCZĄ: UCZNIOWIE, DYREKCJA, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGO W SIEMIROWICACH
   

  Siemirowice, 28.03.2018r.

 • Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta w Mini Siatkówce Chłopców ,,4’’    zostały rozegrane w sobotę 16 marca w Chwaszczynie.  Nasz zespół po zaciętej rywalizacji zakończył turniej na IV miejscu. BRAWO !!!

            Największą atrakcją dla wszystkich okazała się wspólna siatkarska zabawa oraz możliwość spędzania czasu w aktywny i przyjemny sposób. Po turnieju uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikiem Trefla Gdańsk- Wojciechem Grzybem.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach
  ul. Szkolna 15
  84-313 Siemirowice
 • 0-59 86 11-433

Galeria zdjęć